17.05 „Ostatnie dni przed spodziewanym końcem świata. A bądźcie pewni, że koniec świata nastąpi” Spektakl w Parku Tradycji.

Miejscowość:
Siemianowice Śląskie
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

17 maja, godz. 19.00 Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza na kolejny spektakl w ramach cyklu „Teatr w Parku Tradycji”. „Ostatnie dni przed spodziewanym końcem świata. A bądźcie pewni, że koniec świata nastąpi” - to przedstawienie Lekkiego Teatru Przenośnego, w którym odnajdą Państwo zarówno dowcip jak i chwilę refleksji.Rzecz dzieje się w sanatorium. Bohaterami są osoby starsze – trzy wdowy, dwóch rozwodników, a na okrasę czterdziestoletnia pielęgniarka. Wszyscy łakną życia, chcą się bawić, chcą być dostrzegani, lubiani. Okazuje się też, że nie zdołają się ustrzec przed gwałtownymi emocjami, rywalizacją, zazdrością, nawet nienawiścią. Życie im się trochę wymyka z rąk, ale do końca nie tracą nadziei.

Lekki Teatr Przenośny powstał w roku 1998 roku w Targowisku (Małopolska, gmina Kłaj). Tam trwał do 2005 roku. Rok później teatr przeniósł się do Chorzowa i tam - w Chorzowskim Centrum Kultury osiedlił się na stałe.

W swoim dorobku Lekki Teatr Przenośny zrealizował około 30 sztuk, w których dominuje słowo i ważne przesłanie, podane zwykle w formie komediowej. Ale są to gorzkie komedie, mówiące o nas samych, o naszych słabościach, urojeniach, o naszej śmieszności, czasem o głupocie. Aktualnie w swoim repertuarze teatr proponuje: „Nauczycielki”, „Ostatnie dni przed spodziewanym końcem świata”, „Rozmowy o tym co nie jest i nigdy nie było”, „Scenariusz dla samotnych kobiet” i „Spod latarni”.

Bilety: 30 zł, 40 zł (od 10.05) dostępne w kasach SCK oraz

 

online: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=3282 

 

spektakl

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  12
Lokalizacja:

Ul. Elizy Orzeszkowej 12
41-106 Siemianowice Śląskie
Gmina: Siemianowice Śląskie
Powiat: Siemianowice Śląskie


Region turystyczny: 
Śląsk, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Siemianowickie Centrum Kultury, Park Tradycji
Siemianowice Śląskie, Elizy Orzeszkowej 12
Data wydarzenia: 
17/05/2024
Kontakt:
Telefon: +48 327 652 740

Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Spektakle teatralne
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX