Data dodania:  2016-02-10

Dział "Prąd i fale radiowe" książeczki edukacyjnej Młodzi odkrywcy na Szlaku zaznajamia czytelników z fundamentalnymi zjawiskami fizyki.

Ta część publikacji prezentuje dwa obiektu Szlaku Zabytków Techniki: Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych oraz Radiostację Gliwice. Poszczególne strony publikacji zostały udostępnione poniżej do ściągnięcia. Można je wykorzystać podczas zajęć z dziećmi w szkole. To również doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu w domu, a przede wszystkim w obiektach Szlaku Zabytków Techniki.

Fragment książeczki edukacyjnej Młodzi odkrywcy na Szlaku

Szlak Zabytków Techniki to najlepsza trasa turystyki industrialnej w Polsce. Książeczka edukacyjna "Młodzi odkrywcy na Szklaku" to propozycja dla przyszłych pasjonatów przemysłowej historii województwa śląskiego.Publikacja jest adresowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Powstała na bazie wywiadów przeprowadzonych w obiektach Szlaku Zabytków Techniki. Podzielono ją na 9 działów tematycznych poświęconych poszczególnym obiektom i ich charakterystycznej działalności. Dzieci poznają nie tylko pracę górników i hutników, ale także kolejarzy, drukarzy, mistrzów włókiennictwa czy odlewnictwa, a nawet radiowców. Książeczka edukacyjna dzieli się na 9 działów tematycznych związanych z niektórymi dziedzinami epoki przemysłowej oraz obiektami Szlaku Zabytków Techniki.

Publikacja powstała z inicjatywy referatu promocji dziedzictwa industrialnego Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. W prace projektowe i merytoryczne zaangażowana była Instytucja Kultury Zamek Cieszyn, a także studio projektowo-ilustratorskie Dinksy. Podstawą do stworzenia książeczki były wizyty w 22 zabytkach zlokalizowanych w 17 miejscowościach województwa śląskiego. Każda z tych wizyt to nie tylko rozmowa o tym, co dzieci w danym obiekcie fascynuje, ale także inwentaryzacja oferty warsztatowej i edukacyjnej.

Książeczka edukacyjna dzieli się 9 działów tematycznych związanych z niektórymi dziedzinami epoki przemysłowej. Poszczególne strony publikacji zostały udostępnione do ściągnięcia. Można je wykorzystać podczas zajęć z dziećmi w szkole. To również doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu w domu, a przede wszystkim w obiektach Szlaku Zabytków Techniki.

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Pliki do pobrania
Muzeum Energetyki str. 1
Muzeum Energetyki str. 2
Radiostacja Gliwice str. 1
Radiostacja Gliwice str. 2