Sztolnia Królowa Luiza zaprasza na "Lato młodych odkrywców!"

Miejscowość:
Zabrze
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Projekt obejmuje realizację cyklu plenerowych warsztatów edukacyjnych  oraz wycieczek krajoznawczych po województwie śląskim i dedykowany jest  rodzinom z dziećmi ze środowisk polskich i ukraińskich. „Lato młodych odkrywców” to projekt o wymiarze głęboko edukacyjnym i krajoznawczym, skierowany gównie do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, zamieszkujących województwo śląskie.

Oprócz efektów edukacyjnych i krajoznawczych realizacja projektu będzie także miała znaczący  wpływ na integrację pokoleń i przywracanie potrzeby spędzania wolnego czasu w gronie  rodziny i rówieśników, wyjścia poza mieszkanie czy świat wirtualny, w którym dzieci i młodzież  w miesiącach pandemii spędziły większość czasu.

Ważnym elementem projektu jest także podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, zwłaszcza mieszkających w mieście,  na terenie aglomeracji śląskiej.

W każdą Niedzielę aż do końca września w godzinach od 13.00 do 17.00 na odwiedzających Park 12 C Sztolni Królowa Luiza czekać będą otwarte warsztaty edukacyjne, które obejmować będą bloki tematyczne związane z:

 -eksperymentami  chemicznymi, fizycznymi, przyrodniczymi,

- warsztatami plastycznymi, rękodzielniczymi i twórczymi,

- warsztatami ekologicznymi i edukacji ekologicznej,

- zajęciami poświęconymi kulturze polskiej i ukraińskiej, w tym również kulturze śląskiej

 

a każdy z nich będzie dostosowany do różnych grup wiekowych dzieci biorących w nich udział.  Udział w "Lecie młodych odkrywców" to idealny sposób na rodzinne, kreatywne spędzenie czasu dla wszystkich tych, którzy spędzają tegoroczne lato w mieście. Dodatkowo edukacyjna przestrzeń Parku 12 C wraz ze strefą gastronomiczną stanowi znakomite zaplecze do całodziennej, rodzinnej wycieczki edukacyjnej! 

Bieżące informacje na temat przebiegu projektu oraz harmonogram warsztatów będzie dostępny na stronie: www.sztolnialuiza.pl   oraz w mediach społecznościowych na profilu: @sztolnialuiza

Projekt "Lato młodych odkrywców" sfinasowany został ze środków Fundacji ORLEN. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne!

 

orlen

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  67
Lokalizacja:

Ul. Mochnackiego 12
41-800 Zabrze
Gmina: Zabrze
Powiat: Zabrze


Region turystyczny: 
Śląsk, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Sztolnia Królowa Luiza
Zabrze, Mochanckiego 12
Data wydarzenia: 
13:00 24/07/2022 - 17:00 25/09/2022
Kontakt:
Telefon: +48 322 714 077

Strona internetowa: https://www.sztolnialuiza.pl/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Imprezy turystyczne, Warsztaty
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Audiowycieczki