Questing po obiektach Szlaku Zabytków Techniki to okazja, aby odkryć tajemnice arcydzieł architektury przemysłowej. Zagadki skrywają cztery obiekty Szlaku, patronackie osiedla Giszowiec i Nikiszowiec, Oddział Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach z siedzibą w dawnej maszynowni Kopalni Węgla Kamiennego „Gliwice”, czy też Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu. Wszystkie one zaprojektowane zostały przez Georga i Emila Zillmannów.

Questy to specjalnie przygotowane scenariusze zwiedzania, pozwalające odkrywać tajemnice dziedzictwa industrialnego regionu. Materiały udostępniane są za darmo na naszej stronie internetowej lub w punktach recepcyjnych wybranych obiektów Szlaku. Do dyspozycji mamy cztery różne trasy, po przejściu których uzyskuje się dostęp do trasy bonusowej. W pierwszej kolejności proponujemy poznać  Tajemnice architektury Nikiszowca , warto pomyśleć o okryciu giszowieckich  Sekretów osiedla-ogrodu . W Gliwicach czekają na nas  Żeliwne skarby. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek dotyczących wspomnianych obiektów, można uzyskać dostęp do jeszcze jednej trasy specjalnej.

Dla pierwszych questowiczów, którzy ruszą śladami Georga i Emila Zillmanów czekają specjalne gadżety. Ich liczba jest ograniczona.

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Pliki do pobrania
Plakat akcji promocyjnej