W czasie ferii dzieci się nie nudzą, tylko zbierają pieczątki w obiektach SZT

Data publikacji:
31 Styczeń 2018
Odsłuchaj tekst

Przykładowa lista wydarzeń dla tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu, jak spędzić ferie:

  • Ferie na Bauplacu, czyli wyjątkowy, podziemny świat w Sztolni Królowa Luiza (ul. Sienkiewicza 43, Zabrze). Sztolnia przygotowała specjalną ofertę na ferie. W programie m.in. pokazy pracy wielkich maszyn górniczych, przejazd górniczą kolejką Karlik czy warsztaty techniczno-plastyczne dla najmłodszych
  • Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej (ul. Wzgórze 16). Placówka przygotowała na czas ferii zimowych atrakcyjne warsztaty edukacyjne pozwalające na spędzenie czasu w niebanalny sposób. Podczas ich trwania dzieci poznają m.in. warsztat archeologa, historię rozwoju strojów ludowych oraz dowiedzą się, czym zajmował się tkacz i jak trudno było uczniowi zostać mistrzem – to wszystko w odniesieniu do kultury i historii Bielska i Białej (pogranicza śląsko-małopolskiego).
  • Muzeum Śląskie w Katowicach (W siedzibie przy alei W. Korfantego 3 będą prowadzone warsztaty twórcze zainspirowane wystawą czasową „Zwrotnica. Początki neoawangardy na Śląsku”. Warsztaty odbywać się będą od wtorku do piątku, o godzinie 10.00 i 12.00 – obowiązują zapisy oraz limit 25 osób. Koszt 7 zł od uczestnika. Z kolei w siedzibie przy ul. T. Dobrowolskiego 1 istnieje możliwość skorzystania z warsztatów plastycznych po samodzielnym zwiedzeniu muzeum. Zapraszamy od wtorku do piątku od godz. 11.
  • Bery i bojki na grubie, czyli ferie w kopalni Guido w Zabrzu (ul. 3 Maja 93). W programie zwiedzania: poziom 320, śląskie legendy i podania „Legendy śląskie”, pokazy pracy wielkich maszyn górniczych, techniki górnicze od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych, przejazd górniczą kolejką podwieszaną, warsztaty plastyczne dla najmłodszych oraz gry i zabawy z gwarą śląską.
  • Akcja Zima w mieście Katowica na Osiedlu Giszowiec (Plax pod Lipami 1, Katowice) -Zapraszamy do zapisów na „Akcję zima w mieście” do Filii nr 2 MDK w Giszowcu. W edycji na 2018 rok są dwa turnusy: I – 29.01.-02.02. (bez środy), II – 05.02.-09.02. (bez środy). Obowiązują wcześniejsze zapisy, wszelkie informacje w pok. 13 Filii nr 2 w Giszowcu, bądź pod nr tel. 32 206 46 42.
  • Ferie w Muzeum w Gliwicach - skarby Gotów, żeliwny ogród, ferie po śląsku i Niepodległa (Od wtorku do piątku – od 30 stycznia do 2 lutego i od 6 do 9 lutego 2018, w Willi Caro, Oddziale Odlewnictwa Artystycznego i Radiostacji. Zajęcia w Zamku Piastowskim realizowane od 6 do 9 lutego 2018). Podczas ferii zapraszamy do Muzeum w Gliwicach. W Willi Caro czekają na nas skarby Gotów, które odkrywać będziemy na wystawie archeologicznej – poznamy kunszt gockich jubilerów, będziemy rozszyfrowywać gocki alfabet i wyruszymy bursztynowym szlakiem. Zastanowimy się też nad znaczeniem pojęć „kultura” i „barbarzyństwo”. Z kolei w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego – rozkwitnie żeliwny ogród. Tym razem zwrócimy uwagę uczestników zajęć na ornamenty roślinne w sztuce i ich ukrytą symbolikę, a pomogą nam nowe gipsowe repliki zgromadzonych na wystawie zabytków, które będziemy ozdabiać. Oczywiście z motywami floralnymi. Natomiast w Radiostacji – zajęcia poświęcone Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i polskim symbolom narodowym – nie może ich zabraknąć, bo przecież obchodzimy 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W drugim tygodniu ferii zaprosimy do Zamku Piastowskiego na spotkanie z Górnym Śląskiem – jego tradycjami, zwyczajami i codziennością. Zajęcia dla grup dzieci uczestniczących w półkoloniach oraz osób indywidualnych - rodziców lub opiekunów z dziećmi.
    Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od grupy. Osoby indywidualne dołączają do grup zorganizowanych. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  6
Pogoda
Katowice