Industriada na Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego.

Data publikacji:
16 Maj 2017
Odsłuchaj tekst

W czasie dwóch weekendów bezpłatnie udostępnianych jest kilkanaście tematycznie dobranych zabytków, w tym miejsca nieznane lub na co dzień niedostępne, o których opowiadają ich gospodarze i pełni pasji przewodnicy. W tym roku odbywają się 20-21 i 27-28 maja.

Samorząd Województwa Śląskiego współpracuje z Małopolskim Instytutem Dziedzictwa, organizatorem wydarzenia - Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.Dzięki temu INDUSTRIADA będzie obecna w folderze i na stronie internetowej Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Dodatkowo uczestnicy tego wydarzenia będą mogli skorzystać ze stoiska promującego święto Szlaku Zabytków Techniki podczas Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego w Centrum Administracyjnym kombinatu w Nowej Hucie (20–21 maja).

Polecamy bardzo mocno!

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Od kuchni
(20–21 maja, 27–28 maja)

Podczas dwóch majowych weekendów wyruszymy w smakowitą kuchenno-kulinarną podróż po 11 wyselekcjonowanych zabytkach Małopolski. Poszukamy między innymi salinarnych śladów i wątków w Bochni, sprawdzimy, jak smakują potrawy z XVII-wiecznego kulinarnego bestselleru Stanisława Czernieckiego, zajrzymy do frydmańskich piwnic winnych, a także odwiedzimy najdonioślejszą stołówkę kombinatu w Nowej Hucie, w której jadali zarówno prości robotnicy, jak i przywódcy krajów socjalistycznych. Wejdziemy też kuchennym wejściem do ukrytych przed widzami pomieszczeń Teatru Słowackiego i Gmachu Głównego Muzeum Narodowego, w tym byłego hotelu Cracovia.

Gwarantujemy niesamowite doznania kulturalne i kulinarne podczas autorskich oprowadzań, tematycznych spacerów, warsztatów i pokazów kulinarnych. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych i okazji do spróbowania lokalnych przysmaków podczas kiermaszów.

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedyne w swoim rodzaju coroczne święto zabytków, prezentujące bogactwo kulturowe regionu. W czasie dwóch weekendów bezpłatnie udostępniamy kilkanaście tematycznie dobranych zabytków, w tym miejsca nieznane lub na co dzień niedostępne, o których opowiadają ich gospodarze i pełni pasji przewodnicy.

Tegoroczne zabytki:
20–21 maja
• Samotnia artystów – dawna pracownia ceramiczna Heleny i Romana Husarskich w Krakowie
• Centrum Administracyjne kombinatu w Nowej Hucie (tu spotkacie nasze stoisko!)
• Dwór Feillów w Woli Zręczyckiej
• Zamek w Wiśniczu
• Zabudowa Bochni

27-28 maja
• Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
• Kościół i klasztor Braci Kapucynów w Krakowie
• Muzeum Narodowe w Krakowie – Gmach Główny
• Wieś Frydman na Spiszu
• Architektura uzdrowiskowa Szczawnicy
• Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya w Szlachtowej

Podczas Dni Dziedzictwa będziemy rozdawać specjalnie przygotowaną publikację autorstwa Wojciecha Nowickiego – pisarza, dziennikarza i krytyka kulinarnego. Nie zabraknie też słodkich niespodzianek dla najmłodszych.

Udział we wszystkie wydarzeniach jest bezpłatny; w niektórych przypadkach wymagana jest rezerwacja miejsc.
Więcej informacji na stronie: dnidziedzictwa.pl.

źródło: materiały prasowe organizatora.

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  0
Pogoda
Katowice