Zaprzyjaźnij się z INDUSTRIADĄ

Data publikacji:
03 Styczeń 2017
Odsłuchaj tekst

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs pn. „Obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY 2017”. Do udziału w tegorocznym święcie Szlaku Zabytków Techniki, które odbędzie się 10 czerwca zaproszonych zostanie pięć industrialnych miejsc.


Wnioski uczestnictwa mogą składać właściciele lub prawni zarządcy obiektów poprzemysłowych albo miejsc przemysłowych o autentycznym charakterze. Oprócz udokumentowania walorów historycznych i architektonicznych muszą oni zaproponować specjalny program wydarzeń, jaki zostanie zrealizowany w dniu festiwalu i obejmujący co najmniej 6 godzin.

W tym roku INDUSTRIADZIE towarzyszyć będzie motyw przewodni pn. „w rytmie maszyny”, czyli opowieści o zmianach technologicznych, ekonomicznych i społecznych, jakie zaszły w wyniku procesu industrializacji, który napędzany były przez upowszechnienie się różnorodnych maszyn. Podmioty aplikujące w konkursie będą miały za zadanie przygotować m.in. specjalne formy zwiedzania, happeningi, pokazy i spektakle, rekonstrukcje historyczne, warsztaty, fabularyzowane gry, które odnosić będą się do motywu przewodniego.

Stara Fabryka Drutu w Gliwicach - obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY 2016 © fot. arch. UMWŚL


Termin nadsyłania zgłoszeń wyznaczono do 21 dni od daty ogłoszenia konkursu tj. do 24 stycznia br.


“Konkurs pozwoli w przejrzysty sposób wybrać najlepsze obiekty spośród pretendujących do udziału w festiwalu. Opieramy się na kryteriach autentyczności i potencjału obiektu, bacznie analizujemy atrakcyjność programu wydarzeń zaproponowanego do realizacji, a wszystko po to, aby udział w tym wyjątkowym święcie dziedzictwa przemysłowego wiązał się dla wszystkich z niezapomnianymi przeżyciami” – mówi Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa Śląskiego.


Przyznanie tytułu będzie równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych święta Szlaku, jak i uczestnictwem w samym festiwalu, który odbędzie się 10 czerwca 2017 roku.


INDUSTRIADA to jeden z najważniejszych europejskich festiwali promujących dziedzictwo przemysłowe. Koordynowana jest przez samorząd województwa śląskiego. W zeszłym roku w święcie Szlaku Zabytków Techniki wzięło udział 90 tysięcy osób.


Szczegóły dotyczące konkursu na: http://bip.slaskie.pl/index.php?jezyk=&grupa=36&id=768&id_menu=100

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  0
Pogoda
Katowice