Multimedialne widowisko w industrialnym plenerze Skansenu Maszyn Parowych

Data publikacji:
02 Wrzesień 2016
Odsłuchaj tekst

Multimedialne wizualizacje, maszyny ożywione dzięki nowoczesnej technologii i spektakularne widowisko w doborowej obsadzie. W sobotę 3 września na terenie Skansenu Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach odbędzie się teatralne widowisko plenerowe pt. "SREBRO-LUDZIE-MASZYNY" w reżyserii Ewy Wyskoczyl z Tarnogórskiego Centrum Kultury. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii Zabytkowej Kopalni Srebra.

To będzie iście poetycka impresja o dzielnych ludziach obdarzonych wyobraźnią i odwagą, którzy poskramiali żywioły. "Największym bohaterem” tej współczesnej impresji będzie maszyna, która zmieniła ludzką historię z niepozornej w wielką i fascynującą - wyjaśnia reżyserka Ewa Wyskoczyl

Spektakl odbędzie w sercu skansenu otoczonego przez eksponaty związane z techniką parową. Będzie to atrakcyjne wizualnie i muzycznie widowisko oparte o teksty związane z historią górnictwa tarnogórskiego, utwory poetyckie oraz autorski tekst.

W czasie 50-minutowego spektaklu wykorzystane zostaną najnowsze środki scenicznego wyrazu stosowane w dużych widowiskach plenerowych: ruchome obrazy, projekcje wideo, sugestywna i wysmakowana muzyka oraz gra światła. Sferę obrazu, światła i muzyki będzie spajał głos narratora.

Do udziału w projekcie, znana z wielu spektakli plenerowych, reżyserka Ewa Wyskoczyl zaprosiła Barbarę Lubos, Marka Bulę, Grzegorza Kwasa, Michała Majnicza, Tomasza Owczarka, a także Zespół Tańca Nowoczesnego TESS. W spektaklu, w roli statystów wystąpią także członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Spektakl odbędzie się w sobotę 3 września o 21.00. Wstęp wolny. Do dyspozycji gości jest także darmowy parking, zlokalizowany za budynkiem kopalni.

Mecenasem widowiska jest Urząd Miasta Tarnowskie Góry, który zlecił produkcję spektaklu Tarnogórskiemu Centrum Kultury. Scenariusz powstał w oparciu o konsultacje historyczne prowadzone ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.(smzt)

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  0
Pogoda
Katowice