Karbomania w Skansenie Górniczym "Królowa Luiza"

Autor:
rafal
Data publikacji:
17 Październik 2013
Odsłuchaj tekst
Już w najbliższą sobotę 18 września zapraszamy na imprezy w ramach Karbomanii do Skansenu Górniczego „Królowa Luiza”. W planach otwarcie wystawy „Ginące zawody i obyczaje na Śląsku ” oraz warsztaty, na których będzie można poznać tajniki tradycyjnego rzemiosła ludowego.18.09.2010, godz. 15.00 - otwarcie wystawy „Ginące zawody i obyczaje na Śląsku ”
   Skansen Górniczy „Królowa Luiza” w Zabrzu, Łaźnia Łańcuszkowa ul. Wolności 408

Wystawa obejmuje 58 płócien twórców intuicyjnych z naszego regionu. Cykl prezentuje zawody, z którymi już dziś nie mamy styczności, a także te, o których być może wcale nie słyszeliśmy oraz obyczaje i święta obrzędowości dorocznej i rodzinnej. Obrazy są częścią kolekcji twórczości amatorskiej Gerarda Stanisława Trefonia, na co dzień wzbogacają zasoby Galerii Barwy Śląska w Nakle Śląskim. Współtwórcami cyklu są : Alicja i Andrzej Marcol, Dieter Nowak, Piotr Chmielarski, Józef Kłyk, Jerzy Biernacki, Janusz Bartoszek, Jan Hetman, Grzegorz Haiski, Jerzy Skiba, Franciszek Burzyk.

18.09.2010 , godz. 15:00 – 20:00 - Impreza plenerowa w części naziemnej Skansenu Górniczego „Królowa Luiza” ul. Wolności 410Plener warsztatowy na terenie części naziemnej Skansenu Górniczego „Królowa Luiza” podczas którego będzie można poznać tajniki tradycyjnego rzemiosła ludowego, przyjrzeć się pracy kowala, ulepić garnek, wypleść koszyk, zobaczyć jak powstaje beczka i dowiedzieć się czym zajmuje się rymarz oraz posłuchać muzyki prosto z katarynki.

Ponadto zapraszamy na pokaz pracy maszyny parowej o 14:30, 15:30, 16:30, 17:30 - i do zapoznania się z ginącym zawodem maszynisty parowego. Szykuje się bardzo interesujące popołudnie przy dobrej folkowej muzyce i swojskich przysmakach.

Więcej informacji:Skansen Górniczy “Królowa Luiza”
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  7
Pogoda
Katowice