„SKARBY STAREGO KSIĘCIA” W PSZCZYNIE

Autor:
rafal
Data publikacji:
17 Październik 2013
Odsłuchaj tekst
Mieszkańcy naszego regionu, którzy lubią przygody powinni już dziś zaplanować przyjazd do Pszczyny w dniu 26 czerwca br. (sobota). Tego dnia odbędzie się druga edycja gry miejskiej, która w zeszłym roku okazała się dużym sukcesem. W tym roku zadaniem uczestników będzie rozwikłanie sprawy zleconej przez samego księcia Jana Henryka XI Hochberga.Pszczyński książę i zarazem zapalony myśliwy organizuje w Pszczynie polowanie. Przyjazd zapowiedzieli jak zwykle znamienici goście. Jest tradycją, że książęce polowania otwiera sygnał z myśliwskiego rogu zwanego Plessówką. Jakież jest zatem zdziwienie księcia, który nagle stwierdza, że róg zniknął! Czy książę go zgubił? A może ktoś ukradł skarb księcia, chcąc zawstydzić go w oczach gości? Trzeba tę sprawę zbadać dogłębnie, a zarazem dyskretnie, bo rozgłos dla tej sprawy jest szalenie niewskazany.

Jak wziąć udział w grze?
Żeby wziąć udział w przygodzie wystarczy przyjechać w dniu gry do Pszczyny i zgłosić swój udział. Rejestracja zespołów (od 2 do 4 osób, w tym jedna osoba musi być pełnoletnia) odbywa się w pszczyńskim biurze Informacji Turystycznej w Bramie Wybrańców na Rynku od 16.00 do 18.30 (lub do wcześniejszego wyczerpania 300 miejsc dla uczestników gry). Gra rozpocznie się o 19.00, a uroczyste zakończenie zaplanowano na 21.30. Czy usłyszymy wtedy sygnał z zaginionej Plessówki? I kto wygra Skarby Starego Księcia: pobyt w pszczyńskim pensjonacie „Piano Nobile” wraz ze wspaniałą kolacją i inne nagrody?
O Starym Księciu słów kilka
Jan Henryk XI Hochberg (książę pszczyński, 1855-1907) był postacią nietuzinkową. Dokonał przebudowy pszczyńskiego zamku, w trakcie której powstała Sala Lustrzana. Sprowadził na ziemię pszczyńską żubry w 1865 roku. Organizował w Pszczynie cesarskie polowania, które przyciągały najważniejsze postaci ówczesnej Europy. Był w pierwszej piątce najbogatszych ludzi w Prusach w początkach XX wieku. Przedsiębiorczość łączył z klasą i sympatią wobec ludzi, które zjednały mu między innymi przywiązanie jego synowej - pszczyńskiej księżnej Daisy.
Czym jest gra książęca ?
Gra książęca „Skarby Starego Księcia” to gra miejska łącząca podchody i happening teatralny. Uczestnicy będą wykonywać zadania w okolicach pszczyńskiego rynku, Zagrody Żubrów, Skansenu i parku, dzięki czemu gracze poznają najciekawsze zakątki miasta.

Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury, a producentem wykonawczym firma Silesia Events. Głównym Sponsorem Gry jest Kawiarnia-Lodziarnia „Dolce Vita” oraz pensjonat „Piano Nobile”. Patronat medialny nad imprezą objął portal pless.pl oraz „Głos Pszczyński”.
Dodatkowych informacji o grze udziela:

Beata RozmusKierownik Referatu Promocji
Urząd Miejski w Pszczynie
tel. (32) 449 39 43
e-mail: brozmus@pszczyna.pl
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  16
Pogoda
Katowice