Promocja Szlaku Zabytków Techniki pod hasłem Śląska podróż w czasie

Autor:
rafal
Data publikacji:
17 Październik 2013
Odsłuchaj tekst
Początkowi funkcjonowania Szlaku towarzyszy szereg działań promocyjnych i informacyjnych. Na zlecenie Wydziału Promocji Regionu, Turystyki Sportu i Śląskiej Organizacji Turystycznej przygotowano wystawę fotogramów obiektów wchodzących w skład Szlaku.Wystawa zrealizowana została w centrum handlowo-rozrywkowym Silesia City Center w Katowicach. Potrwa ona od 30 października do 4 listopada. Na przygotowanych planszach zobaczyć można ponad 100 zdjęć obiektów reprezentujących związanych z tradycją górniczą i hutniczą, energetyką, kolejnictwem, łącznością, produkcją wody oraz przemysłem spożywczym.

Na zlecenie Wydziału PR przygotowano także kampanię medialną promująca Szlak Zabytków Techniki. Kampania trwa od 23.10 do 4.11 i obejmuje 5 reklam prasowych w ogólnopolskim i 4 w regionalnym wydaniu Gazety Wyborczej oraz 700 tysięcy odsłon banera na portalu internetowym gazeta.pl. W ramach współpracy z Gazetą Wyborczą oddział w Katowicach przygotowano także plebiscyt na najciekawszy zabytek techniki w województwie śląskim. Konkurs ten potrwa przez 6 kolejnych sobót od 28 października do 2 grudnia br. W każdą sobotę na katowicko-bielskich stronach Gazety Wyborczej opisywane będą poszczególne obiekty ze Szlaku. Czytelnicy za pomocą drukowanych w gazecie kuponów oddawać będą swoje głosy na te obiekty ze Szlaku, które ich zdaniem są szczególnie godne polecenia. Spośród osób, które wezmą udział w zabawie i do katowickiej redakcji przyślą konkursowy kupon losowane będą bony podarunkowe ufundowane przez Silesia City Center. Zainicjowana przez Wydział PR akcja objęła także insert do regionalnego wydania Gazety. W ostatni poniedziałek października do katowicko-częstochowskiego wydania Gazety Wyborczej dołączona została broszura "Szlaku Zabytków Techniki" w nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy.

Podjęte działania promocyjne mają po pierwsze zachęcić do odwiedzenia strony internetowej Szlaku, a następnie do odbycia "śląskiej podróży w czasie" po zabytkach techniki.
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  2
Pogoda
Katowice