Wakacje na Szlaku Zabytków Techniki

Data publikacji:
05 Lipiec 2022
Odsłuchaj tekst

Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu zaprasza do Parku 12C na cykl rodzinnych, otwartych warsztatów w ramach "Mostów: letniej szkoły kultur i tradycji" Bezpłatne, plenerowe zajęcia edukacyjno-integracyjne i animacyjne odbywać się będą w każdą kolejną sobotę od początku lipca tj.: 09.07, 16.07, 23.07, 30.07, 06.08, 13.08, 20.08, 27.08, 03.09, w godzinach od 13.00 do 18.00  W ramach spotkań przewidziano m.in.: Warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, kreatywne, muzyczno-ruchowe i językowe. Warsztaty będą miały otwartą formułę, dostosowaną do różnych grup wiekowych. UWAGA! Nie są wymagane wcześniejsze zapisy! To doskonały pomysł na wspólnie spędzony dzień, pełen kreatywnych wyzwań, uśmiechu i solidnej dawki zabawy!

 

Fabryka Porcelany w Katowicach zaprasza do Magicznej Bajki Pana Kleksa na lato pełne bajkowych wrażeń i wyzwań! Przez cały lipiec i sierpień obowiązuje nowy, wakacyjny program, w ramach którego odbędzie się cykl warsztatów w cenie biletu: Warsztaty naukowe „Bliżej Śląska”, podczas których nasi milusińscy poznają historię przemysłową i kulturową Śląska; warsztaty twórcze „Węgiel i jego tajemnice” na których tworzyć będą unikatową biżuterię z użyciem węgla. A oprócz tego w ofercie Bajki są półkolonie i kolonie! 

Kopalnia Ćwiczebna Muzeum Miejskiego Sztygarka w Dąbrowie Górniczej w ramach akcji  Lato w Muzeum Miejskim zaprasza do końca sierpnia na bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku 7+. W ramach wakacyjnych spotkań Muzeum przygotowało następujące tematy zajęć: Spotkania Klubu Gier Historycznych Warsztaty teatralne: Legendy Zagłębiowskie Warsztaty handmade: Wakacyjne spa, czyli jak  stworzyć naturalne kosmetyki,  Jak pracował średniowieczny zagłębiowski górnik? Wycieczki: Perły dąbrowskiej architektury lub Śladami Prawosławnych i Mariawitów w Dąbrowie oraz Muzealny pokój zagadek! Wstęp wolny, minimalna liczba uczestników – 5 osób, zapisy:  mgabrys@muzeum-dabrowa.pl

Oddział Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach zaprasza na Wakacyjne podróże, w ramach których oferuje zajęcia dla półkolonii, grup zorganizowanych i osób indywidualnych.  Zajęcia odbywać się będą – do 15 lipca oraz od 16 do 31 sierpnia, w godz. 09.00 i 11.00, przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych, ich treść modyfikowana jest w zależności od wieku uczestników. Koszt udziału w zajęciach stacjonarnych – 1 zł od grupy, zajęcia online są bezpłatne. Zapisy pod nr. tel. 783 560 006. Tematy do wyboru:

- Gliwice wyrzeźbione. Śladami rzeźbiarzy I poł. XX. w przestrzeni miasta

- Jak patrzeć na rzeźbę, aby ją zobaczyć

- Baśniowe pałace górnośląskich przemysłowców

 

Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza do swojej siedziby na letnie warsztaty w czasie wakacji grupy półkolonijne. Zajęcia odbywać się będą rano, od wtorku do piątku, w lekkiej, otwartej formule. Tematy do wyboru:

- „Co to znaczy mówić?” Warsztaty na wystawie czasowej „Głusza”, inspirowanej kulturą Głuchych. Wielozmysłowa, multimedialna wystawa pozwoli na twórcze zabawy związane z porozumiewaniem się bez dźwięku.

- „Rośliny wokół nas” Wakacyjne warsztaty w ogrodzie, które  odpowiedzą na pytania: Dlaczego kocimiętka rośnie przy muzeum? Skąd się biorą maki polne na skarpie? Czy trawnik lubi być deptany?  Na zakończenie dzieci sadzić będą roślinkę i zabiorą swoją sadzonkę do domu.  Koszt – 7 zł. Zgłoszenia pod nr. tel. 32 77 99 382 lub mailowo na adres lekcje@muzeumslaskie.pl

 

Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich w ramach Akcji „Lato w SCK – Parku Tradycji” zaprasza na bezpłatne kino dla dzieci we wtorki i czwartki oraz na bezpłatne zajęcia językowe z j. angielskiego od poniedziałku do piątku dla dzieci w wieku 10-15 lat, w ramach których oprócz konwersacji przewidziano gry i zabawy!

 

mosty

 

bajkapanakleksa

sztygarka

 

muzeum

parktradycji

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  94
Pogoda
Katowice