SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku!

Data publikacji:
13 Maj 2022
Odsłuchaj tekst

Czym jest SOWA? To Małe centrum nauki w zabytkowej przestrzeni jednej z najstarszych kopalń węgla kamiennego na Górnym Śląsku.

Inicjatywa SOWA to ogólnopolska sieć lokalnych małych centrów nauki, do których przenoszone są najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik.

Od maja 2022 roku do projektu włącza się Zabytkowa Kopalnia Ignacy, samorządowa instytucja kultury Miasta Rybnika. W miejscu, gdzie przez prawie 230 lat fedrowano węgiel, ruszamy z nową działalnością. W zadbanym zabytku ery przemysłowej rozpoczynamy wydobywanie wiedzy.

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności składa się z kilkunastu angażujących eksponatów, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Wystawę uzupełnia Majsternia, przestrzeń warsztatowa. Tu każdy bez względu na wiek zmierzy się z zadaniem godnym prawdziwego odkrywcy.

 

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Niedziela 8.00-16.00

Cennik

Bilet normalny - 12,00 zł

Bilet ulgowy - 8,00 zł

Bilet normalny z Kartą Dużej Rodziny - 9,00 zł

Bilet ulgowy z Kartą Dużej Rodziny - 6,00 zł

Bilet rodzinny 2+2 - 32,00 zł

Dzieci do 3 roku życia - Bez opłat

Lokalizacja

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności znajduje się w stolarni przy maszynowni Szybu Głowacki. Obiekt dostępny jest dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

Zasady zwiedzania

Dla komfortu zwiedzających wejścia do SOWY ustalone są o stałych godzinach: 8.00, 10.00, 12.00, 14.00. Jednocześnie z SOWY może korzystać do 25 osób.

 

Bilety: https://bilety.kopalniaignacy.pl/rezerwacja/termin.html?idw=14&idg

 

sowa

sowa 2

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  20
Pogoda
Katowice