Wystawa Floriana Kohuta w Starej Fabryce

Data publikacji:
22 Kwiecień 2022
Odsłuchaj tekst

Florian Kohut to artysta malarz pochodzący z Rudzicy. Urodził się, wychował i trwa w podbeskidzkim pejzażu. Pewnie dlatego natura jest wszechobecna w jego pracach. Czy to w akwarelach, czy w pastelach, czy w olejach. W każdej z tych technik artysta wypracował swój własny, łatwo rozpoznawalny styl, świadczący o dojrzałości, wszechstronności i mistrzostwie.

     W akwareli, prócz piękna przetworzonej artystycznie natury, dostrzegamy ze zdumieniem niepowtarzalny nastrój i klimat poezji, zadumy i tajemnicy zaklętej w polnych strachach, stawach, górach, drzewach, jakby osłoniętych mgiełką niedopowiedzeń.

      Florian Kohut maluje od przeszło czterdziestu lat: z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc, z roku na rok coraz lepiej i dojrzalej, bo do mistrzostwa dochodzi się – o czym nie wszyscy zdają się pamiętać – przez pasję, upór i ciężką pracę.

      Jest jeszcze jeden, jakże istotny, szczegół tajemnicy jego warsztatu: maluje naturę z natury, w plenerze, w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, i to niezależnie od warunków klimatycznych i pór roku. Pewnie dlatego trudno się dopatrzyć w jego pracach fałszu: natura najlepiej podpowiada, jak ją malować, by stwarzała ten jedyny w swoim rodzaju klimat. Wydaje się to takie proste i oczywiste.

       Florian Kohut to artysta wszechstronny, dojrzały, znający swoją wartość, uznany tak przez krytykę, jak i rzesze miłośników jego sztuki w kraju i za granicą.

   Źródło: https://muzeum.bielsko.pl/pl/florian-kohut-artysta-spelniony-wernisaz

W piątek 22 kwietnia o godz. 17 w Starej Fabryce przy placu Żwirki i Wigury 8 w Bielsku-Białej odbędzie się wernisaż otwierający wystawę. Zapraszamy!

 

bielsko biala

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  43
Pogoda
Katowice