Nowe Oblicze Ignacego – pumptruck w Rybniku!

Data publikacji:
07 Kwiecień 2022
Odsłuchaj tekst

Pumptrack to specjalnie przygotowana trasa w formie wzniesień i dolin, która poprzez odpowiedni dobór przeszkód pozwala na pokonanie go bez pedałowania – wyjaśnia Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy. - Tor posiada nawierzchnię asfaltową, która znajduje się w zagłębieniu terenu tworząc doskonałe warunki do dynamicznej zabawy i sportu. Najmłodsi będą mogli tutaj stawiać pierwsze kroki, a bardziej wymagający będą mogli pokazać swoje umiejętności - dodaje.

Rybniccy rowerzyści od kilku lat korzystają z cieszących się sporym powodzeniem pumptracków na terenie śródmiejskiego Parku tematycznego nad Nacyną oraz na terenie ośrodka MOSiR w Rybniku-Kamieniu. Nowy tor w zupełnie innej części miasta, w dzielnicy Niewiadom, zyska z pewnością wielu nowych amatorów ekstremalnego pedałowania.

Tor wykonywany jest siłami pracowników Rybnickich Służb Komunalnych, we współpracy z rowerzystą Bartoszem Giemzą, mistrzem Polski w olimpijskiej dyscyplinie BMX Racing.

Koszty budowy torowiska to ok. 25 tys. zł. Składają się na nie między innymi: modernizowana w tym roku nawierzchnia asfaltowa, trawa z rolki, drenaż obszaru inwestycji, prace projektowe oraz konsultacje eksperckie.

Zakończenie prac wykończeniowych wokół torowiska planowane jest na połowę kwietnia. Zależy to jednak w sporym stopniu od warunków atmosferycznych.

Źródło: https://www.rybnik.eu/

 

rybnik

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  41
Pogoda
Katowice