09.04 Podpucha Spektakl Charytatywny na rzecz Ukrainy

Data publikacji:
07 Kwiecień 2022
Odsłuchaj tekst

„Podpucha” to  komedia kryminalna w 2 aktach na podstawie scenariusza Pat Cook , w reżyserii Anny Gamrot. W położonym na uboczu domku profesor Klein, siedmioro studentów kursu dla dorosłych zdaje egzamin z literatury kryminalnej. Zadanie jest proste: w posiadłości zostało popełnione morderstwo. Seminarzyści muszą dowiedzieć się, kto nie żyje, jak został zabity oraz dlaczego. Fałszywe tropy pozostawione przez sprytną panią profesor raz za razem prowadzą naszych kryminologów na manowce. Wszystko wydaje się świetną zabawą do momentu, w którym uczestnicy zdarzenia zaczynają znikać... Z minuty na minutę robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Czy morderca jest wśród nich? Może to jednak profesor Klein próbuje wrobić niewinnych studentów w zabójstwo męża? A może to wszystko to zwykła podpucha?

Spektakl powstał w ramach warsztatów teatralnych w Teatrze Żelaznym.

Obsada: Agnieszka Brongiel, Alicja Dryła, Emilia Folwarczny, Joanna Wojtasiewicz, Katarzyna Musialska, Marzena Królikowska, Monika Kozłowska, Nina Manijak, Sylwia Żbik-Weiss, Łukasz Markusik

Środki zebrane podczas spektaklu wesprą działalność punktu pomocy uchodźcom z Ukrainy, który powstał w Fabryce Porcelany w Katowicach.  Obecnie schronienie tutaj znalazły 53 osoby. Zebrane środki będą przeznaczane na zakup tak bardzo potrzebnych leków.

podpucha

Twoja ocena:
Ocena: 5.0 (Oddano 1 głosy)
Wyświetlenia:  70
Pogoda
Katowice