Jarmark BarbórkoweLOVE - nowa tradycja w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu

Data publikacji:
26 Listopad 2021
Odsłuchaj tekst

Oficjalne rozpoczęcie BarbórkoweLOVE nastąpi w piątek, 3 grudnia o 16:00. Jarmark otworzy spektakularne, muzyczne wydarzenie – koncert zespołów Ciśnienie i Lód 9, które reprezentują brzmienie post rocka, jazzu, ambientu i bardzo szeroko rozumianej alternatywy wraz z Orkiestrą KWK Wujek. Kompozycje twórców to awangardowe utwory, w których pojawia się nieprzewidywalność, energia i szaleństwo, połączone z brzmieniem tradycyjnej orkiestry górniczej. Tego dnia odbędą się również koncerty głównych gwiazd wieczoru – zespołów Bitamina oraz Vito Bambino.

BarbórkoweLOVE to zdecydowanie jarmark inny niż wszystkie! Jak jarmark to oczywiście strefa wystawców i dużo tradycyjnych specjałów kuchni śląskiej, ale nie tylko. Znajdziemy na nim również dużo rzemieślniczych wyrobów od lokalnych producentów.  Dodatkowo w programie przewidziano mnóstwo innych atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.  Warsztaty gry na trąbce, tworzenie kosmetyków z węgla, gry i zabawy dla dzieci, przewidziane na drugi i trzeci dzień jarmarku pokaz rzeźbienia św. Barbary w lodzie – na żywo i inne. Wspólnie z Silesią Film i Kinem Kosmos przygotowano projekcję filmu „Gwiazdy” w reż. Jana Kidawy-Błońskiego.

W trakcie trwania B-LOVE serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia wystawy  ,,Wytatuowani Śląskiem”, która znajduje się w Warsztacie Elektrycznym, w strefie Carnall. Wstęp bezpłatny!

Drugi dzień jarmarku skoncentrowany będzie na obchodach święta św. Barbary. W programie pojawią się m.in. biesiada, warsztaty tańców tradycyjnych wraz z potańcówką, czy dęty maraton. Karczmę przejmie tego dnia Kapela Fedaków oraz Parnas Brass Band. W tym dniu, w godzinach 14:00 – 17:00, najmłodszych zapraszamy na warsztaty edukacyjne w industrialnej przestrzeni z tradycją w tle.

BarbórkoweLOVE zakończą koncerty Roksany Węgiel o godzinie 15:00 oraz Krzikopy, o godzinie 18:30. Śpiew i tradycyjne instrumenty (skrzypce i akordeon) w połączeniu z nowoczesnymi instrumentami elektronicznymi i perkusją, czynią z muzyki Krzikopy niespotykaną mieszankę, zupełnie jak ma to miejsce w przypadku kultury Górnego Śląska i… samego jarmarku BarbórkoweLOVE.

Wszystkie wydarzenia są wolne od opłat. Na warsztaty obowiązują zapisy (ilość miejsc ograniczona), formularze zgłoszeń dostępne na www.sztolnialuiza.pl Więcej informacji dostępnych na stronie www.sztolnialuiza .pl i na FB @sztolnialuiza

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  21
Pogoda
Katowice