4 stycznia! BeSKIdy Winter Go! Inauguracja sezonu narciarskiego!

Autor:
Agnieszka Łach ŚOT
Data publikacji:
27 Grudzień 2019
Odsłuchaj tekst

BeSKIdy Winter Go!
Inauguracja sezonu narciarskiego w województwie śląskim!!
Wisła – Skolnity – 4 stycznia 2020

       Już na początku 2020 roku po raz pierwszy w historii odbędzie się wojewódzka inauguracja sezonu narciarskiego. W Wiśle będzie można pojeździć za darmo, wziąć udział w imprezie apress-ski i posłuchać koncertu GrubSona. To wszystko już 4 stycznia na górnej stacji kolei linowej Skolnity w centrum Wisły w ramach wydarzenia BeSKIdy Winter Go.

      Podczas inauguracji sezonu narciarskiego w województwie śląskim czeka nas mnóstwo atrakcji. przede wszystkim to, co narciarzy najbardziej interesuje - przez cały dzień na stacji Skolnity wszyscy będą mogli pojeździć zupełnie bezpłatnie. Zwieńczeniem całego dnia będzie koncert Grubsona, po nim odbędzie się impreza apress-ski.

      Wojewódzka inauguracja sezonu narciarskiego w Wiśle zapowiada się niezwykle ciekawe. Co czeka nas w Perle Beskidów na początku 2020 roku? Organizatorzy inaugurującej nowy sezon narciarski imprezy BeSKIdy Winter Go zapowiadają m.in. bezpłatne zajęcia z instruktorami narciarstwa dla dzieci (od 9:30 do 12:30) i dorosłych (od 12:30 do 15:30). W tym przypadku warto się śpieszyć, ilość miejsc jest ograniczona, rezerwacje przyjmowane są mailowo pod adresem szkola.narciarska@skolnity.pl. Oprócz tego w ciągu dnia będą odbywały się artystyczne warsztaty dla dzieci, zumba na śniegu, gry i zabawy na sportowo. Na narciarzy, którzy tego dnia odwiedzą Wisłę czekają też konkursy z nagrodami w postaci karnetów narciarskich na stoki oraz pamiątkami z beskidzkich miejscowości.

    Na terenie ośrodka Skolnity przez cały dzień będzie funkcjonowało także duże stoisko z materiałami na temat zimowych atrakcji beskidzkich miejscowości, m.in. Bielska-Białej, Brennej, Istebnej, Korbielowa, Szczyrku, Ustronia, Zwardonia, powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Przy górnej stacji kolei Skolnity na narciarzy będzie czekała z kolei nowa drewniana karczma, gdzie można się ogrzać lub zjeść i napić się czegoś regionalnego.

Program wojewódzkiej inauguracji sezonu narciarskiego w Wiśle:
Wisła – Skolnity – 4 stycznia 2020


8:00 - 21:00 – Bezpłatna jazda na stoku!
9:30 – Muzyczna rozgrzewka narciarska dla dzieci; przedszkole narciarskie;
10:30 – Konferencja prasowa inaugurująca sezon narciarski w województwie Śląskim (Karczma na Skolnitym)
11:30 – Bezpieczny stok narciarski z Policją - dekalog narciarski FIS
12:00 – Pokaz ratownictwa narciarskiego na stoku w wykonaniu Grupy Beskidzkiej GOPR
12:30 – Muzyczna rozgrzewka narciarska dla dorosłych
13:00 – Jak przygotować się do pierwszej zimowej jazdy – porady instruktora narciarskiego
13:30 – Moda na Ski Trikke – alternatywa dla nart i snowboardu. Prezentacja sprzętu
14:00 – Spotkanie z olimpijczykami: Karoliną Chrapek (narciarstwo alpejskie) i Mateuszem Ligockim (snowboard)
17:00 – Grubson- koncert „Na szczycie góry”
18:00 – Kinnie Apres-ski – zabawa z DJ-em 

Od godz. 15 do 17 przerwa na ratrakowanie, jednak kolej jeździć będzie w tym czasie normalnie. Ostatni zjazd koleją o godz. 21:00

Przy górnej stacji kolei czynna będzie przez cały dzień nowa drewniana karczma, gdzie można się ogrzać lub zjeść i napić się czegoś regionalnego!

Już teraz zaplanujcie ten dzień na przyjazd do Wisły!

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  3
Pogoda
Katowice