Koncert Magdaleny Bożyk w Browarze Obywatelskim

Miejscowość:
Tychy
Odsłuchaj tekst

Tychy, Browar Obywatelski , ul. Browarna 7

21 października 2016r. g. 20.00

Bilety do nabycia w restauracji con Amore

przedsprzedaż (od 10 października 2016r.) – 20 zł

przed koncertem – 25 zł

 

MAGDA BOŻYK Z ZESPOŁEM

Formację tworzy grupa młodych ludzi, przepełnionych energią i pasją, którą zarażają każdego, kto ich usłyszy. Muzyka, którą proponują, to fuzja jazzu, emocji bluesowych, funky i soul. To, co odróżnia Magdę Bożyk z jej zespołem od większości obecnych na polskim rynku muzycznym wykonawców, to naturalność, niechęć do narzucania się ze swoją sztuką, piękno i spokój dźwięków, które same zachęcają odbiorców do wzięcia udziału w tej niezwykłej przyjemności, jaką jest ich koncert na żywo.

Wystąpiła na wielu scenach krajowych, m. in. kilkakrotnie w Piwnicy Pod Baranami, w Jazz Clubie U Muniaka, Jazz Clubie U Louisa czy Jazz Clubie Chicago w Krakowie, na Międzynarodowych Nocach Jazzowych w Świdnicy, w katowickim Old Timer’s Garage, w Przechowalni w Łodzi, w Jazz Kino w Zielonej Górze, w szczecińskiej Trafostacji i w Filharmonii Kaliskiej.

Byli gośćmi Teleexspressu, TVP Kraków,Wieczoru u Wojewódzkiego w TVN czy audycji Marka Niedźwieckiego w Radiowej Trójce. W grudniu 2015r. utwór Words z projektu Yearning pojawił się na płycie Marka Niedźwieckiego Smooth Jazz Cafe vol. 15, obok takich wykonawców jak Annie Lennox, Melody Gardot, Hanna Banaszak, Mietek Szcześniak, czy Kuba Badach.

 

Skład zespołu:

Magda Bożyk – wokalistka, autorka tekstów i muzyki

Łukasz Aksamit – gitary

Jarema Pogwizd – instrumenty klawiszowe

Radek Kopeć – bas

Michał Tincel – perkusja

gościnnie:

Władysław Grochot - trąbka (Boba Jazz Band)

 

O projekcie muzycznym zespołu „Yearning”:

Debiutancki album zespołu Magdy Bożyk Yearning to 10 oryginalnych kompozycji utrzymanych w stylistyce jazz, soul, funk z domieszką bluesa. Yearning w tłumaczeniu to tęsknota, pragnienie… Jak może wskazywać tytuł, płyta Magdy jest płytą bardzo osobistą. Jak sama o niej pisze: Wydaje mi się, że śpiewam o ważnych sprawach, chociaż są to tylko moje przeżycia, więc po prostu dla mnie są ważne, ale na pewno część z nich jest wspólna, przynajmniej dla kobiet. […] Muzyka jest dla mnie możliwością ekspresji, możliwością zanurzenia się w spokoju, w jej nieograniczoności. Występowanie dla publiczności, współgranie z zespołem, wsłuchiwanie się w solówki, bycie razem – to wszystko jest dla mnie wielkim szczęściem. […] Uwielbiam, kiedy z moich prostych piosenek, zespół tworzy pełnię dźwięków, to zagęszczenie, w którym każdy z nas się odnajduje, gdzie dla każdego z nas jest miejsce, gdzie przenikają się wszystkie nasze inspiracje.

Wybrane utwory można posłuchać na Youtube oraz na stronie Artystki:

www.magdabozyk.com

LINKI:

https://www.youtube.com/watch?v=yXPst47XwK0

https://www.youtube.com/watch?v=xvQ4HL3nJmY

http://magdabozyk.com/pl/dzwieki

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  1
Lokalizacja:

Ul. Browarna 7
Tychy
Gmina: Tychy
Powiat: Tychy


Kategoria: 
Wydarzenia

Data wydarzenia: 
18:00 - 20:00 21/10/2016
Kontakt:
Telefon: +48 602 239 921

Strona internetowa: www.browarobywatelski.pl

Ceny i udogodnienia
Bilety:
Ceny: 20
Grupa docelowa: dla wszystkich, dla dorosłych,