26.04 Antypody. Wobec dyskursu władzy. Nowa wystawa w Galerii Szyb Wilson

Miejscowość:
Katowice
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Mottem wystawy będzie cytat z Michaela Foucaulta: „Jesteśmy poddani produkcji prawdy przez władzę i nie możemy sprawować władzy inaczej jak tylko przez produkcję prawdy (…). Władza nigdy nie zaprzestaje swej ingerencji, swej inkwizycji, swej rejestracji prawdy. Ona instytucjonalizuje, profesjonalizuje i nagradza jej poszukiwania”.

Wraz z piętnastoma artystkami i artystkami będziemy zastanawiać się nad rozumieniem, siłą, sprawczością, ale i degeneracją dzisiejszej władzy oraz przełożeniem jakie jej działania bądź zaniechania mają na wolność każdej i każdego z nas. Tym samym chcemy wykorzystać elementy kultury i popkultury dla budowania i promocji postaw wzmacniających rozumienie i promocję rożnych wymiarów wolności.

Na wystawie zamierzamy zaprezentować malarstwo, grafikę, videoinstalacje oraz instalacje w tym te uliczne, które były tworzone na potrzeby czarnych protestów oraz akcji „wolne sądy”. Podczas jej trwania będziemy również emitować film, w którym o swoim postrzeganiu wolności – w tym tej twórczej – opowie ukraiński artysta Pavlo Kazmin.

Prace będą dotyczyć indywidualnych zderzeń twórców z narracjami władzy w odniesieniu do szeroko pojętych wolności, praw kobiet, praw zwierząt, zmian klimatycznych, sprawiedliwych i niesprawiedliwych wojen, imigracji.

antypody

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  4
Lokalizacja:

Ul. Oswobodzenia 1
40-403 Katowice
Gmina: Katowice
Powiat: Katowice


Region turystyczny: 
Śląsk, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Galeria Szyb Wilson
Katowice, Oswobodzenia 1
Data wydarzenia: 
26/04/2024
Kontakt:
Telefon: +48 327 303 220

Strona internetowa: http://www.szybwilson.org/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Wystawy, Imprezy turystyczne
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX