Jarmark na Nikiszu! 08-10.12.23

Miejscowość:
Katowice
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

 Muzeum Historii Katowic oddział Etnologii i Etnografii Miasta to doskonałe miejsce na wizytę już w ten weekend. Dlaczego? Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych wraz z Miastem Gospodarzem – Miastem Katowice po raz 16 zaprasza na Jarmark na Nikiszowcu.

Ten (najprawdopodobniej) największy w Polsce Jarmark rękodzielniczy to przede wszystkim klimat miejsca i wydarzenia oraz różnorodność oferty. To trzy magiczne dni spędzone w świątecznej atmosferze, w magicznym Nikiszowcu. I w tym roku znajdziecie autentyczne rękodzieło, piękne przedmioty i jakościowe produkty – z regionu i innych części Polski. Świetne na prezent, ozdobne lub po prostu przydatne na co dzień. Na Jarmarku będą obecne znane marki śląskie i lokalni twórcy a także wyroby z całej Polski – przede wszystkim z ceramiki, drewna, wełny, szkła oraz asortyment świąteczny m.in. bożonarodzeniowa florystyka, świece, pierniki, rękodzieło z bożonarodzeniowymi motywami. Znajdziecie też sporo produktów eko – do pielęgnacji oraz spożywcze m.in. nalewki, syropy, wyroby pszczele, konfitury, szeroki wachlarz przetworów. Podczas Jarmarku będzie możliwość zjedzenia na miejscu w strefie gastro. W ofercie m.in. kuchnia foodtruckowa, alpejska, kanapki, potrawy z grilla ale też oczywiście sznity z tustym i dobry wuszt. Gastronomiczne menu dopełniać będą lokalne restauracje serwujące m.in. tradycyjne śląskie potrawy. Na Jarmarku nie zabraknie też wina grzanego serwowanego pod wieloma różnymi postaciami. Obok dużej winiarni zlokalizowanej w samym sercu nikiszowieckiego rynku pojawi się nowość – mała winiarnia na Skwerze Zillmannów, której towarzyszyć będą świąteczne ozdoby przy których zrobicie sobie piękne pamiątkowe zdjęcie, a wieczorami w sobotę i w niedzielę posłuchacie klimatycznej muzyki na żywo. Jeśli o muzyce mowa, to tradycyjnie zapraszamy na występy chórów i Orkiestry Dętej Wieczorek. Czas umilą świąteczne iluminacje i tradycyjna wiedeńska karuzela.

I w tym roku zapraszamy do skorzystania ze specjalnych bezpłatnych, kursujących wahadłowo linii autobusowych. Jedna z nich jeździć będzie z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP, przez Centrum Przesiadkowe Sądowa do przystanku Janów-Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia. Druga linia startować będzie przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym (przy Al. Murckowskiej, gdzie można skorzystać z nieodpłatnego parkingu), a następnie przejedzie przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie również znajdują się nieodpłatnego miejsca parkingowe) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer. Więcej o organizacji specjalnych linii autobusowych później, ale już teraz zapewniamy, że w godzinach szczytu jarmarkowego częstotliwość kursów będzie „zagęszczona”.

Partnerami tegorocznego Jarmarku są: Tauron Polska Energia S.A., Odeon, Auto-Zięba, TBS Katowice, Śląska Prohibicja oraz Katowickie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i być może dołączą jeszcze inni. Patronami medialnymi: RMF i Gazeta Wyborcza. Jarmark wspierać będą wolontariusze z Centrum Zimbardo w Nikiszowcu.

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  5
Lokalizacja:

Ul. Rymarska 4
40-025 Katowice
Gmina: Katowice
Powiat: Katowice


Region turystyczny: 
Śląsk, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Nikiszowiec
Katowice, Rymarska 4
Data wydarzenia: 
08/12/2023 - 10/12/2023
Kontakt:
Telefon: +48 322 090 021

Strona internetowa: https://www.mhk.katowice.pl/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Folklorystyczne, Imprezy turystyczne
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX