03.02 Obiektywnie śląskie: ŚLĄSK BEZ MASKI - wernisaż wystawy

Miejscowość:
Rybnik
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Wystawa, na której wernisaż zapraszamy 03.02.22 r. do Zabytkowej Kopalni Ignacy, prezentuje najlepsze fotoreportaże XII edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie. Hasło przewodnie edycji 2021 brzmiało: ŚLĄSK BEZ MASKI.


W ramach konkursu wpłyneły 134 prezentacje konkursowe, w tym 110 fotoreportaży, 14 filmów i 10 fotokastów. Temat można było zinterpretować dowolnie. Każda praca jest inna, każda pokazuje subiektywną wizję autora. Nie brakuje w nich odniesień do rzeczywistości covidowej, aczkolwiek wielokrotnie przedstawianej z innej perspektywy oraz prac przedstawiających oblicze Śląska odartego z wszelkich masek. Laureatów wyłoniło jury w składzie: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens. Wszystkie prace konkursowe można oglądać na stronie http://obiektywnieslaskie.pl/.


(…) Wyczuwalna jest niemal we wszystkich pracach powaga, rodzaj wyciszenia, prowokujący do spotkania się z samym sobą. Wreszcie wyczekiwane zdjęcie masek nastąpiło, zadziałało jak oczyszczenie, pomogło, ochłonęliśmy i mogliśmy przystąpić do twórczych podsumowań. Ich efekt widać w fotograficznych i filmowych zapisach ich autorów, zróżnicowana narracja, czasami kontrowersyjna, ale zawsze szczera, prowokuje widza do dialogu z twórcą (…) Jacek Joostberens (juror)

rybnik

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  3
Lokalizacja:

Ul. Ignacego Mościckiego 3
44-273 Rybnik
Gmina: Rybnik
Powiat: Rybnik


Region turystyczny: 
Śląsk
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku
Rybnik, Ignacego Mościckiego 3
Data wydarzenia: 
03/02/2023
Kontakt:
Telefon: +48 324 407 920

Strona internetowa: https://www.kopalniaignacy.pl/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Festiwale, Wystawy
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Audiowycieczki