26.06. Wycieczka "Podróżuj z Ignacym"

Miejscowość:
Rybnik
Odsłuchaj tekst

W niedzielę 26 czerwca zapraszamy na kolejną wycieczkę z cyklu "Podróżuj z Ignacym" organizowaną przez Zabytkową Kopalnię Ignacy w Rybniku. Tym razem na uczestników czeka wizyta w nieczynnej kopalni węgla kamiennego "Anna" w Pszowie, która zakończyła swoje wydobycie równo 10 lat temu. Ostatnia tona węgla wyjechała na powierzchnię 11 kwietnia 2012 roku.

Obiekt ten jest na co dzień zamknięty dla zwiedzających. W 2022 roku zostanie otwarty tylko dwa razy. We wrześniu na okoliczność Industriady oraz 26 czerwca specjalnie dla uczestników wycieczki "Podróżuj z Ignacym". Warto dodać, że nasza grupa wejdzie do pomieszczeń, które podczas Industriady będą zamknięte. Jest to więc jedyna i niepowtarzalna okazja na pełne doświadczenie tego wyjątkowego kompleksu! "Annę", na wzór naszego "Ignacego", czeka wkrótce gruntowna rewitalizacja i przekształcenie w obiekt kulturalno-muzealny. Dlatego jest to ostatnia szansa na eksplorację wnętrz w stanie surowym, w których czas zatrzymał się lata temu.

Po zakończeniu zwiedzania KWK "Anna" uczestnicy pojadą odnaleźć ukrytą w pszowskich polach kukurydzy prochownię z 1910 roku, gdzie przechowywano materiały wybuchowe na potrzeby miejscowej kopalni. Skorzystamy także z okazji, by pokręcić się w okolicy hałdy "Wrzosy 1", która słynie ze swoich charakterystycznych, księżycowych pejzaży. Miłośnicy niebanalnych fotografii mogą więc przygotowywać sprzęt, bo w tej okolicy można liczyć na unikatowe ujęcia!

Planowo powrót z Pszowa odbędzie się około godz. 14.30. Wtedy uczestnicy będą mieli jeszcze okazję na zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Ignacy zanim rozpocznie się finał Festiwalu Górnej Odry (wystąpi m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz raper Smolasty). Zachęcamy więc do spędzenia reszty dnia w Niewiadomiu!

Mocno ograniczona pula biletów do kupienia online w promocyjnej cenie 30zł (do 18 roku życia 15zł) : https://bilety.kopalniaignacy.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=1736&idt=abcd1c11c9a50f27e2511c1e99236822&fbclid=IwAR0GYTVqF-uA2OQOnYRufYAsJNKt0L-2ZRGhZkogtllXKmMI-J8UFxuOELc

Jest także możliwość kupna biletów w dniu wycieczki (40zł oraz ulgowy 20zł), należy jednak zarezerwować sobie miejsce na liście uczestników: rezerwacje@kopalniaignacy.pl  lub telefonicznie 32 432 74 99.

Wyjazd uczestników autobusem odbędzie się z byłego dworca PKS w Rybniku (ul. 3 Maja, obok Biedronki) o godz. 10:00, o godz. 10:30 autobus wyjeżdża z terenu Zabytkowej Kopalni Ignacy. O godz. 11:00 rozpocznie się zwiedzanie KWK "Anna" w Pszowie. Organizatorzy proszą o zabranie prowiantu oraz wygodnych butów do chodzenia w trudnym terenie.

rybnik

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  43
Lokalizacja:

Ul. ul. Ignacego Mościckiego 3
44-273 Rybnik
Gmina: Rybnik
Powiat: Rybnik


Region turystyczny: 
Śląsk, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku
Rybnik, ul. Ignacego Mościckiego 3
Data wydarzenia: 
26/06/2022
Kontakt:
Telefon: +48 324 327 499

Strona internetowa: https://www.kopalniaignacy.pl/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Imprezy turystyczne, Inne
Audiowycieczki