22 -23.04 Voices of the Cosmos – wyjątkowe wydarzenie w Kopalni Guido i Sztolnia Królowa Luiza

Miejscowość:
Zabrze
Odsłuchaj tekst

Voices of the Cosmos – Deep Space 2022 to unikatowa w Polsce inicjatywa, w której wykorzystuje się oryginalne zapisy przestrzeni kosmicznej tworząc z nich wyjątkowe i niepowtarzalne spektakle audiowizualne. W ramach kosmicznego weekendu zapraszamy na dwa ciekawe wydarzenia: w piątek 22.04.22 r. odbędzie się koncert w Kopalni Guido a 23.04.22 odbędą się w Sztolni Królowa Luiza warsztaty muzyczno-astronomiczne „Kosmiczne dźwięki i wizje”.

Projekt w sposób nietuzinkowy łączy osiągnięcia astronomii z muzyką elektroakustyczną. Twórcy korzystając z instrumentów elektronicznych, zarówno cyfrowych jak i analogowych, sięgają po oryginalne sygnały pozaziemskie odbierane przez radioteleskopy oraz archiwalne nagrania z misji kosmicznych. Koncert audiowizualny wzbogaci wykład nt. rewolucji w obserwacjach tzw. „głębokiego kosmosu” za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Teleskop ten po 20 latach konstruowania, wystrzelony w grudniu 2021, przekaże w 2022 roku pierwsze światło. Będą to obserwacje najodleglejszych we Wszechświecie galaktyk oraz pierwszych gwiazd, które powstały tuż po Wielkim Wybuchu. Wydarzenie adresowane jest zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci.

Miejsce: Kopalnia Guido

Cena biletu:

49 zł osoba dorosła

29 zł dziecko do 12 rż.

59 zł w dniu koncertu – każdy, bez zniżki dla dzieci

Zjazdy od godziny 18:00

Czas trwania 19:00 - 20:30

Bilety do kupienia na:

https://bilety.kopalniaguido.pl/shop

Z kolei w sobotę 23.04.22 r. odbędą się warsztaty pt.  „Kosmiczne dźwięki i wizje: warsztaty muzyczno-astronomiczne".  Warsztaty podzielone będą na dwie części tematyczne: astronomiczno-sygnałową oraz muzyczno-instrumentalną.

Astronomiczna część warsztatów obejmuje zaznajomienie się z licznymi przykładami autentycznych sygnałów kosmicznych rejestrowanych przez radioteleskopy. Przykładom akustycznym będą towarzyszyły przykłady wizualne (mapy obiektów astronomicznych).

Muzyczna część warsztatów przybliży filozofię i praktykę działań artystycznych w ramach projektu Deep Space. W ramach warsztatów zostaną zaprezentowane ciekawe instrumenty akustyczne używane przez autorów oraz przeprowadzone zostaną eksperymenty dźwiękowe, a każdy uczestnik będzie mógł stworzyć własny instrument burzowy („spring tube”).

Miejsce:  Łaźnia Łańcuszkowa Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, ul. Wolności 408

Cena biletu:

19 zł dziecko (od 9 rż.)

Czas trwania 11:00 – 13:00

Ilość miejsc ograniczona.

 

deep space

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  9
Lokalizacja:

Ul. ul. 3 Maja 93
41-800 Zabrze
Gmina: Zabrze
Powiat: Zabrze


Region turystyczny: 
Śląsk, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
Zabrze, ul. 3 Maja 93
Data wydarzenia: 
18:00 22/04/2022 - 23/04/2022
Kontakt:
Telefon: +32 630 309 1

Strona internetowa: https://muzeumgornictwa.pl/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Koncerty, Warsztaty

Ceny i udogodnienia
Bilety:
Ceny: 49
Grupa docelowa: dla wszystkich,
Audiowycieczki