Poznaj Śląskie z www.slaskie.travel

Data publikacji:
23 Maj 2017
Odsłuchaj tekst

Śląska Organizacja Turystyczna w ramach realizacji projektu Śląski System Informacji Turystycznej uruchomiła największy, oficjalny portal turystyczny województwa śląskiego www.slaskie.travel

Zachęcamy do zapoznania się z funkcjonalnościami portalu, dzięki któremu odkryjecie nieznane miejsca, poznacie uroki Jury Krakowsko- Częstochowskiej, Beskidów i niezwykle różnorodnej aglomeracji górnośląskiej. Nasz region zaskoczy Was ogromem możliwości spędzenia czasu wolnego i bogactwem kuchni regionalnej. 

Korzystając z portalu bez trudności zaplanujecie pobyt w województwie śląskim, stworzycie indywidualne trasy wycieczek i przekonacie się, że warto tu wrócić.

W portalu znajdują się opisy i zdjęcia ponad 1500 atrakcji turystycznych w czterech wersjach językowych. Dzięki temu poznacie historyczne i kulturowe perełki, obiekty znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki, Szlaku Orlich Gniazd,a także muzea, zamki, czy szczyty górskie.

ZAMEK OGRODZIENIECKI
W PODZAMCZU
ZABYTKOWA KOPALNIA
WĘGLA KAMIENNEGO
GUIGO
W ZABRZU

Chcesz wirtalnie przenieść się w najciekawsze zakątki województwa śląskiego? W portalu znajdziesz 250 wirtualnych wycieczek po regionie i obiektach turystycznych. Zapraszamy: 

Wirtualna wycieczka po MUZUEM ZAMKOWYM w Pszczynie
Beskidzka zimowa wirtualna wycieczka po SKRZYCZNYM
Beskidzka jesienna wirtualna wycieczka po RÓWNICY

Dzięki portalowi www.silesia.travel możesz poznać historię zabytkowych starówek, centrów miast i nieznanych Ci dotąd miejscowości w województwie śląskim. Przygotowaliśmy dla Ciebie 110 audiowycieczek, których możesz odsłuchać zarówno w domu, w swoim telefonie lub wypożyczając audioprzewodnik w jednym z 67 Punktów Informacji Turystycznej. Wśród wszystkch audiowycieczek znajdują się takie przeznaczone specjalnie dla najmłodszych oraz dla obcokrajowców. Zachęcamy do odsłuchania: 

AUDIOWYCIECZKA DLA DZIECI PO BIELSKU-BIAŁEJ
AUDIOWYCIECZKA PO CIESZYNIE - POZNAJ MIASTO TRZECH BRACI
AUDIOWYCIECZKA PO CENTRUM KATOWIC 
W JĘZYKU ANGIELSKIM

Jeżeli jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku w naszym portalu znajdziesz liczne trasy piesze, rowerowe oraz konne o różnych skalach trudności, prezentujące profil wysokościowy oraz atrakcje turystyczne znajdujące się na danym szlaku.

SZLAK ORLICH GNIAZD
- pieszy i rowerowy
TRANSBESKIDZKI SZLAK KONNY

Śledząc kalendarium wydarzeń zamieszczone w portalu będziesz na bieżąco z koncertami, wernisażami, festiwalami i pokazami odbywajacymi się w województwie śląskim.

Ciekawe wydarzenia w regionie

Ponadto portal turystyczny www.slaskie.travel to przede wszytskim bogata baza noclegowa i gastronomiczna,  w której każdy znajdzie obiekt potrafiący sprostać jego oczekiwaniom. Znajdują się tu również informacje o Szlaku Kulinarnym "Śląskie Smaki", dzięki czemu łatwo znaleźć miejsce serwujace dania kuchni regionalnej przygotowane według tradycyjnych receptur.

SZLAK KULINARNY "ŚLĄSKIE SMAKI"

Portal w bardzo atrakcyjny sposób przedstawia potencjał turystyczny regionu, propozycje spędzenia wolnego czasu.
Znajdują się tu również narzędzia umożliwiające tworzenie indywidualnych tras wycieczek, które po wydrukowaniu mogą służyć jako osobisty mini-przewodnik.

  DWUDNIOWA WYCIECZKA PO JURZE

W portalu znaleźć można szereg ciekawych artykułów związanych z turystyką w województwie śląskim. Miłośnicy sportu, kulinariów, turystyki aktywnej oraz kultury z pewnością znajdą w nich coś dla siebie.

 

Zapraszamy również na strony markowych produktów turystycznych:

www.zabytkitechniki.pl   
   
 www.orlegniazda.pl 
   
 www.slaskiesmaki.pl

 

Jeżeli zaś szczególnie ineteresuje Cię któryś z subregionów województwa śląskiego odwiedź poświęcony mu serwis:

 

Beskidy
i Śląsk Cieszyński

Jura Krakowsko-Częstochowska

Metropolia Silesia
Subregion Zachodni Województwa Śląskiego
Wyświetlenia:  484