Aktualności
Data dodania: 21 marca 2018

Cudze chwalicie? Swoje poznajcie.


Szlak Zabytków Techniki będzie obecny na Międzynarodowych Targach Turystycznych GLOBalnie, które odbędą się 23-25 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Szlak Zabytków Techniki to 42 obiekty, zlokalizowane w całym województwie śląskim. Katowicka prezentacja to dobra okazja, aby zdecydować które z nich odwiedzić w pierwszej kolejności i przekonać się jak wygląda najbardziej znany, najpopularniejszy, najczęściej nagradzany i najstarszy w Polsce szlak łączący industrialne atrakcje.
Przez cały czas trwania targów pracownicy referatu promocji dziedzictwa industrialnego Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego służą swoją wiedzą. Warto zapytać o Gwiazdy Techniki, program rabatowy Szlaku, atrakcje dla dzieci czy wyzwania dla pasjonatów techniki. Szlak będzie się prezentował na stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej, na którym nie zabraknie niespodzianek dla odwiedzających.
Wizyta na targach to też dobra okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej o INDUSTRIADZIE – święcie Szlaku Zabytków Techniki i obiektów zaprzyjaźnionych. Pełny program festiwalu poznamy w maju, już teraz wiadomo, że czekać na nas będzie około 500 różnych, w większości bezpłatnych wydarzeń.

Pamiętaj, Szlak Zabytków Techniki to aż 42 obiekty. Dwa z nich – Zabytkową Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga – wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamień wirtualne emocje na realne doznania i odwiedzaj Szlak Zabytków Techniki. Chcesz sprawdzić jak pracowano pod ziemią? Wydobywano węgiel? Pozyskiwano srebro? Produkowano czystą wodę? Drukowano prasę? Warzono piwo?