Aktualności

Data dodania: 20 marca 2017
Rusza druga edycja akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”

Ogólnopolska akcja „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony oraz przeniesienie jej na poziom krajowy. Projekt jest skierowany do branży turystycznej i gestorów atrakcji turystycznych oraz do turystów indywidualnych, którzy w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanych zniżek w wysokości -50%.

Rok temu w akcji wzięło udział 400 podmiotów. Z oferty skorzystało 60 tysięcy turystów. Do II edycji zgłosiło się 450 przedsiębiorców oferujących usługi turystyczne i okołoturystyczne.

W akcji bierze udział 6 obiektów należących do Szlaku Zabytków Techniki:
- Stara Fabryka - Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej,
- Muzeum Śląskie w Katowicach
- Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach,
- Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie,
- Szyb Maciej w Zabrzu,
- Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach.

Akcja „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” ma zachęcić Polaków do aktywnego spędzania wolnego czasu, zwiedzania Polski i odkrywania jej turystycznego potencjału. 50 tysięcy szlaków turystycznych, ponad 18 tysięcy rowerowych, około 800 muzeów, 145 parków krajobrazowych i narodowych oraz 14 obiektów wpisanych na listę UNESCO - to możliwości, które należy wykorzystać!


Szczegóły akcji na stronie: www.polskazobaczwiecej.pl