Aktualności
Data dodania: 23 maja 2019

Już jest! Opublikowaliśmy pełny program INDUSTRIADY 2019


Nie kryję dumy, że wśród oferty kulturalno-turystycznej Województwa Śląskiego mamy INDUSTRIADĘ. To jedyny w swoim rodzaju festiwal, łączący przeszłość i teraźniejszość naszego regionu. Jest to święto tych, którzy już znają, jak i tych, którzy odkrywają świat zabytkowych kopalń, hut i fabryk. Zachęcam do wspólnego świętowania 10. urodzin INDUSTRIADY, podczas INDU-balu. Zapowiada się wspaniała zabawa – zaprasza Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

7 czerwca na rozruch maszyn zaprasza 8 obiektów. Oficjalne rozpoczęcie odbędzie się tym razem w Starej Fabryce, oddziale Muzeum Historycznego w Bielsku- Białej. INDUSTRIADA pełną moc osiągnie 8 czerwca. Tego dnia do wyboru będzie aż 480 wydarzeń, z czego ponad 90% bezpłatnych. Na spektakularny finał zaprosi Muzeum Śląskie w Katowicach. Jubileusz zobowiązuje – w tym roku świętowanie trwa trzy dni. 9 czerwca swoje drzwi otworzy aż 7 obiektów pałacowych, gdzie będzie można spędzić “Niedzielę u przemysłowca”.

INDUSTRIADA oferuje ogromny wybór wydarzeń. To kilkaset atrakcji dla rodzin z dziećmi, poszukiwaczy rozrywki, jak i fanów industrialnych historii. Wydarzenia, którę odbywają się w całym regionie. Dlatego tak ważny jest bezpłatny publiczny transport. Wykorzystajmy tę okazję i zorganizujmy sobie wycieczkę dla całej rodziny. Województwo Śląskie i Koleje Śląskie zapraszają na bezpłatne przejazdy. W tym roku zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Do dyspozycji będzie 13 linii kolejowych rozsianych po całym regionie. Mam nadzieję, że spotkam się z Państwem gdzieś na trasie tegorocznej INDUSTRIADY – przekonuje Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Bezpłatna podróż Kolejami Śląskimi będzie możliwa 8 i 9 czerwca dzięki specjalnym kuponom. Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską zapewnia także Zarząd Transportu Metropolitalnego GZM. Tu także będzie niezbędny kupon na podróż autobusami, tramwajami i trolejbusami. Dodatkowe transporty umożliwiające poruszanie się pomiędzy obiektami festiwalu dostępne będą na terenie Częstochowy, Rybnika oraz na południu województwa, pomiędzy Bielskiem-Białą, Cieszynem, Ustroniem i Żywcem. Szczegółowe informacje na temat transportu można znaleźć na stronie industriada.pl, w zakładce “transport”.