Data dodania:  2014-12-15

Szombierki – dzielnica Bytomia, której korzenie sięgają czasów średniowiecznych. Szombierki w obecnej postaci to efekt działalności i dorobku Karola Goduli, jednego z najbogatszych przemysłowców górnośląskich, który uczynił z tej rolniczej osady dynamicznie rozwijający się ośrodek przemysłowy. W efekcie tego w 1869 roku uruchomiono w Szombierkach najnowocześniejszą wówczas na Górnym Śląsku kopalnię węgla kamiennego „Hohenzollern” (później KWK „Szombierki”) z pierwszym w Europie podziemnym elektrowozem.

 Jak dojechać? 
Najwygodniej samochodem - wprowadź do nawigacji adres miejsca będącego początkiem questu. Komunikacją miejską z Bytomia – tramwajami linii nr  5   i  18  do przystanku: Szombierki Elektrownia oraz autobusami linii nr  127 ,  146   i  183   do przystanku Szombierki Ratusz.

 Dla kogo? 
Quest przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkolnej, rodzin z dziećmi.

 Skąd wyruszamy? 
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu – Szombierkach, ul. Modrzewskiego 2

 Czas przejścia questu:  45 minut

 Informacje dodatkowe: 
Trasa rozpoczyna się przy Kościele Najświętszego Serca Jezusa w Bytomiu-Szombierkach, gdzie znajduje się tablica nagrobna króla cynku. Jeżeli świątynia jest zamknięta, prosimy o wykorzystanie poniższej wskazówki.

UWAGA! Po przejściu całego questu skarb czeka w Wydziale Promocji Bytomia i Kontaktu z Mediami Urzędu Miasta przy ul. Rynek 7. Aby go otrzymać należy podać ostatnie z odkrytych haseł. 

Tablica nagrobna

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Pliki do pobrania
Podróż do przeszłości Szombierek