Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 25 kwietnia 2014

TSA akustycznie w Parku Tradycji


25 kwietnia o godz. 18.00 na scenie Siemianowickiego Centrum Kultury – Parku Tradycji pojawi się żywa legenda polskiej sceny muzycznej – zespół TSA. Bilety są w cenie 40 zł (w przedsprzedaży, dostępne od 17 lutego) i 45 zł (w dniu koncertu). Zapraszamy!

Zespół powstał w 1979 r., początkowo w składzie: Marek Kapłon (perkusja), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (gitara basowa) i Andrzej Nowak (gitara). Zwycięski festiwal w Jarocinie oraz pojawienie się w grupie wokalisty Marka Piekarczyka to początek okresu niezaprzeczalnego panowania TSA na scenie. Kilkaset koncertów rocznie, setki tysięcy sprzedanych płyt, występy zagraniczne, zachodnie edycje nagrań, udział w rock-operze „Jesus Christ Superstar", niezapomniane utwory: „51", „Alien" czy „Trzy zapałki" – to w wielkim skrócie historia TSA. Był też czas zawirowań personalnych, muzycy grali w różnych zespołach, by w 2001 r. wrócić do oryginalnej nazwy i składu. Wydany został premierowy materiał, nastąpiły reedycje nagrań archiwalnych, koncerty. Największe sukcesy reaktywowanej grupy TSA to pierwsze miejsce listy przebojów z utworem "List XX", tytuł płyty roku dla albumu "Proceder", miano zespołu nr 2 w plebiscycie magazynu "Teraz Rock", nominacja do Fryderyka i Paszportu Polityki.
Do SCK – Parku Tradycji zespół przyjedzie, by zagrać wersje akustyczne swoich największych hitów, ale i nowszych utworów. Na stronie internetowej TSA czytamy o tym, jak powstała akustyczna mutacja TSA: „Któregoś dnia podczas próby wysiadł prąd, a my wyciągnęliśmy gitary akustyczne i graliśmy dalej. Zrobił się fajny klimat, więc postanowiliśmy wrócić następnego dnia do tematu. I tak w trakcie prób powstały akustyczne wersje 20 piosenek, które brzmią zupełnie inaczej niż ich pierwotne, elektryczne wersje. I ciągle powstają nowe."


Data
25.04.2014 18:00
- 25.04.2014 20:00
Położenie
w mieście
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Szlak Zabytków Techniki
Region turystyczny
Śląsk
Adres
ulica Orzeszkowej 12
41-100 Siemianowice Śląskie
Kontakt
tel. 32 765 27 40
email: parktradycji@siemck.pl
www: www.siemck.pl
Kalendarium wydarzeń