Tag

Tag: Obiekty zaadaptowane

 • Dziedzictwo kulturowe
  Bielsko-Biała
  Jeszcze całkiem niedawno przemysł włókienniczy nadawał tempo życiu gospodarczemu Bielska-Białej. Od chwili rozwoju rzemieślniczego wyrobu sukna w XVI wieku, przez rozwój manufaktur, aż po rozkwit wielkich fabryk w XIX wieku stawiał miasto w rzędzie najważniejszych ośrodków przemysłowych tej części Europy. Prawie wszystkiego o bielskim włókiennictwie można się dowiedzieć w Starej Fabryce - Oddziale Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.
 • Dziedzictwo kulturowe
  Gliwice
  Muzeum Techniki Sanitarnej jest najmłodszą instytucją muzealną na mapie Gliwic – zostało założone w 2005 roku. Mieści się na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków.
 • Dziedzictwo kulturowe
  Karchowice
  Stacja Wodociągowa w Karchowicach niedaleko Pyskowic została oficjalnie otwarta w 1895 roku, jako pierwsze państwowe (wtedy pruskie) ujęcie wody pitnej, które miało zaspokoić potrzeby mieszkańców aglomeracji górnośląskiej. W stylowych, ceglanych budynkach podziwiać możemy zachowane z pierwotnego wyposażenia urządzenia, m.in. tłokowe zespoły pompowe, turbozespół pompowy, sprężarki tłokowe czy kotły parowe. Stacja produkuje czystą wodę do dnia dzisiejszego.
 • Dziedzictwo kulturowe
  Katowice
  W położonej na wschód od centrum miasta dzielnicy Katowic, Janowie, odnajdziemy największą prywatną galerię sztuki w Polsce – umiejscowiono ją w budynkach dawnej cechowni i łaźni szybu „Wilson” na terenie Kopalni Węgla Kamiennego „Wieczorek”. Galeria może się pochwalić powierzchnią wystawienniczą liczącą prawie 2500 metrów kwadratowych! Otwarli ją Monika Paca i Johann Bros, zapraszając do współpracy grono plastyków, muzyków, aktorów i innych twórców oraz miłośników sztuki współczesnej.
 • Katowice, 29 marca 2014 - 29 marca 2014

  Gwiazdy festiwalu Tauron Nowa Muzyka, współpracownicy Radiohead, wybitne postaci elektronicznej sceny czyli Moderat zaprezentują swoje niesamowite multimedialne show na koncercie w katowickiej Galerii Szyb Wilson 29.03.2014r., w ramach cyklu „Before Tauron Nowa Muzyka”.

  więcej >>
 • Siemianowice Śląskie, 16 kwietnia 2014

  16 kwietnia Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich zaprasza na pokaz studenckich etiud filmowych. Start o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

  więcej >>
 • Siemianowice Śląskie, 16 marca 2014

  Park Tradycji zaprasza o godz. 9.30 do kina Maks na Poranek filmowy. Zostanie wyświetlony film pt. „Boleki Lolek na Olimpiadzie”. Bilety w cenie 7 (dzieci) i 9 (dorośli) zł.

  więcej >>
 • Siemianowice Śląskie, 9 marca 2014

  O godz. 18.00 w Parku Tradycji odbędzie się Wspomnienie o Annie Jantar w rocznicę urodzin. Piosenki z jej repertuaru zaśpiewa Inga Paskala. Bilet 15 zł.

  więcej >>
 • Chorzów, 8 marca 2014

  Restauracja Prezydent mieszcząca się na terenie kompleksu Sztygarka w Chorzowie zaprasza wszystkie Panie 8 marca na Dzień tylko dla Kobiet. Czas umili zespół Dzień Dobry. W programie: dobra zabawa, niespodzianki i prezenty. Wstęp: 20 zł

  więcej >>
 • Chorzów, 18 maja 2014

  18 maja o godzinie 19:00 chorzowska Sztygarka zaprasza na koncert zespołu Livin' Blues z Holandii. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w recepcji.

  więcej >>