Aktualności

Data dodania: 20 września 2017
Miejski kalendarz z Twoim zdjęciem? Zapraszamy!


Kalendarz ma odwoływać się do szeroko rozumianego dziedzictwa zabytkowego osiedla Familoków. Chcemy przedstawić sceny z życia Ślązaków, te ważne, podniosłe chwile związane z obrzędowością, ale także zwyczajne scenki z familokowego życia sprzed lat – szkubanie pierza, zabawy dzieci, prace kuchenne - kiszenie kapusty, pieczenie chleba, wyrabianie masła, robienie prania, grę w Skata, Barbórkę, rodzinne spędzanie czasu wolnego na ogrodzie, wesele na familokach, hodowlę gołębi, kolędników i in. Całość traktujemy jednak z przymrużeniem oka, bo przede wszystkim liczy się dla nas integracja mieszkańców wokół idei promocji osiedla i wspólna dobra zabawa. Planujemy zdjęcia od kilku- do kilkudziesięciuosobowych, z rolami dla osób w każdym wieku - dzieci, młodzieży aż do seniorów. Ważna będzie odpowiednia stylizacja dobrana do roli.

Autorką zdjęć do kalendarza będzie artysta fotografik Maria Śliwa, mieszkanka Czerwionki-Leszczyn.

Jeśli chcecie wziąć udział w niezapomnianej przygodzie, zostać modelami przed obiektywem uznanej artystki, świetnie spędzić czas, zobaczyć swoje zdjęcie w kalendarzu promocyjnym miasta, serdecznie Was zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu.
Osoby, które chciałyby wystąpić w sesji fotograficznej, powinny wysłać swoje zgłoszenie na adres rzecznik.prasowy@czerwionka-leszczyny.com.pl z informacją zawierającą imię i nazwisko oraz wiek.
Zwracamy się także z prośbą do mieszkańców o bezpłatne udostępnienie autentycznych codziennych rekwizytów sprzed lat, ubrań (codziennych, roboczych), czy środków transportu (rower, wózek, furmanka i in.).
Jeśli Państwo dysponują przedmiotami, z których moglibyśmy skorzystać przy aranżowaniu sesji, prosimy o kontakt mailowy: mariasliwax@gmail.com z informacją o danym przedmiocie (najlepiej dołączyć zdjęcie).
Zgłoszenia przyjmowane są do 25 września.

Autorki planowanego wydawnictwa odpowiedzą również na wszelkie pytania związane z kalendarzem – Hanna Piórecka-Nowak e-mail: rzecznik.prasowy@czerwionka-leszczyny.com.pl , Maria Śliwa e-mail:mariasliwax@gmail.com

To kolejna promocyjna inicjatywa miasta, w którą angażować będą się mieszkańcy. Wcześniej zgłosili się m.in. do udziału w kampanii promocyjnej terenów inwestycyjnych pn.“Chcę dla Ciebie pracować” oraz w kampanii promującej nową stronę internetową miasta.