Aktualności

Data dodania: 1 grudnia 2015
Z rabatem do Gwiazd Techniki

Od początku grudnia br. mamy kolejny argument, aby poznawać przemysłową historię naszego regionu. Kopalnia GUIDO w Zabrzu, Tyskie Browarium oraz Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, czyli Gwiazdy Szlaku Zabytków Techniki, będą dostępne 20% taniej.

Program rabatowy jest skierowany do wszystkich osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Kto odwiedzi jeden obiekt, ten może otrzymać 20% zniżki przy zakupie biletu w kolejnej Gwieździe Techniki. Aby skorzystać z rabatu należy zostawić sobie dowód zakupu (paragon lub fakturę) albo datowany bilet wstępu w obiekcie biorącym udział w programie.

 

 

Gwiazdy Techniki to wybrane obiekty szlaku, oferujące zwiedzającym najwyższą jakość i różnorodność usług, przy jednoczesnej unikatowej wartości merytorycznej. Poznasz, dotkniesz, a nawet posmakujesz w nich przemysłowej historii regionu. To miejsca, które po prostu trzeba odwiedzić.

Dzięki tej promocji czteroosobowa rodzina odwiedzająca Kopalnię GUIDO może zaoszczędzić prawie 33 zł. W przypadku Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach zaoszczędzimy 26 zł. Trzeba pamiętać, że Tyskie Browarium mogą zwiedzać jedynie osoby pełnoletnie.

Program rabatowy nie jest też jest jedynym projektem łączącym wiodące obiekty Szlaku Zabytków Techniki. W marcu br. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgłosiło do Komisji Europejskiej wspólny wniosek trzech Gwiazd Techniki o przyznanie Znaku Dziedzictwa Europejskiego. Każdego roku tytuł ten otrzymują obiekty i miejsca, które odegrały znaczącą rolę w historii i kulturze Europy oraz budowaniu Unii Europejskiej. Znak Dziedzictwa Europejskiego to nie tylko wyjątkowe wyróżnienie. Ma on także wspomagać rozwój turystyki kulturalnej i przynosić korzyści gospodarcze. O tym, czy Gwiazdy Techniki zostaną uhonorowane tytułem, poinformuje Komisja Europejska na początku przyszłego roku.

W aplikacji podkreślono, jak wielką rolę odegrała industrializacja integrująca na nowo mieszkańców Europy w oparciu o mobilność społeczną, wolność osobistą i ekonomiczną, prawo wyboru i realizacji kariery. Dzięki tym wartościom powstały: Kopalnia Guido w Zabrzu, Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach i Tyskie Browarium, obiekty Szlaku, które dziś pozwalają nam odkrywać nie tylko przemysłowe historie – mówi Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa Śląskiego. Program rabatowy jeszcze bardziej ułatwi poznawanie fascynującej roli industrializacji w dziejach Europy – dodaje.

Akcja ruszyła 1 grudnia i potrwa do 30 kwietnia 2016 roku. Regulamin programu rabatowego znajduje się na stronach internetowych organizatorów oraz w serwisie Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.