Archiwum aktualności
Data dodania: 16 stycznia 2019

W budynku stolarni rusza cykl niedzielnych spotkań w przestrzeni edukacyjnej „Na tropie Tomka”. Warsztaty są przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 6-9 lat, pozwalają na doświadczenie wystawy za pośrednictwem zmysłów słuchu, dotyku, wzroku i węchu. Pierwsze spotkanie już w styczniu.

więcej >>
Data dodania: 11 stycznia 2019

Zapraszamy na 3 edycję Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. W niedzielę (13.01) i w poniedziałek (14.01) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym na stoisku Szlaku Zabytków Techniki i Śląskie. Pozytywna energia odbędą się warsztaty, pokazy naukowe i masa atrakcji.

więcej >>
Data dodania: 21 grudnia 2018

Radiostacja Gliwice – Oddział Muzeum w Gliwicach będzie zamknięty od 14 grudnia 2018 do odwołania z powodu awarii. Za utrudnienia przepraszamy. W sprawie wszelkich pytań prosimy o kontakt z Dyrekcją Muzeum w Gliwicach Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a, 44-100 Gliwice tel. +48 32 231 08 54, info@muzeum.gliwice.pl

więcej >>
Data dodania: 13 grudnia 2018

20 grudnia Muzeum Górnictwa Rud Żelaza świętować będzie swoje 50-lecie. Z tej okazji zaprasza wszystkich na otwarcie wystawy: "Częstochowski obszar rudonośny na mapach górniczych" oraz koncert Industrialny: projekt jazzowo-elektroniczny Cypriana Baszyńskiego (trąbka) z udziałem Michała Rorata (piano).

więcej >>
Data dodania: 6 grudnia 2018

Stało się to już tradycją, że na początku grudnia Osiedle Nikiszowiec zamienia się wielki Bożonarodzeniowy Jarmark. Jeden z najchętniej odwiedzanych jarmarków w regionie wyróżnia wyjątkowa atmosfera i klimat.

więcej >>
Data dodania: 28 listopada 2018
Autor: Magdalena

Dzielimy się radosną wiadomością! Kompleks Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu otrzymał certyfikat „Najlepszy Produkt Turystyczny 2018 roku”. Wyróżnienie to przyznała Polska Organizacja Turystyczna podczas gali, która odbyła się 26 listopada w Warszawie. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzacja.

więcej >>
Data dodania: 27 listopada 2018

W związku z odbywającym się w Katowicach Szczytem Klimatycznym COP24 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych informuje, że od 26 listopada do 15 grudnia 2018 roku Muzeum nie będzie przyjmowało zwiedzających. Za powstałe niedogodności przepraszamy.

więcej >>
Data dodania: 5 listopada 2018

W weekend 10-11 listopada zabierzemy Państwa w podróż do czasów industrialnego Śląska w okresie rozkwitu przemysłu, za sprawą II edycji Festiwalu Giesche pt.: "Istota Gieshe". Będzie to niezwykłe wydarzenie, historycznie związane z kulturą i tradycją Górnego Śląska.

więcej >>