Aktualności

Data dodania: 22 maja 2017

INDUSTRIADA to festiwal, który prezentuje autentyczne skarby dziedzictwa kultury przemysłowej, a program i jego atrakcje napędzają maszyny. INDUSTRIADA to równocześnie najlepszy dowód na to, że w takim środowisku doskonale czują się także artyści. Odwiedzajcie postindustrialne przestrzenie i korzystajcie z koncertów, wystaw, spektakli teatralnych, instalacji artystycznych czy widowisk. Szykujcie się na gigantyczną dawkę mądrej rozrywki.

więcej >>
Data dodania: 17 maja 2017

Z miłości do przemysłowych historii i dumy z wyjątkowego organizmu jakim jest Szlak Zabytków Techniki powstała specjalna linia produktów inspirowanych industrialnymi obiektami i ich losami. Każdy INDUfan może z oferty sklepu wybrać wyjątkowe, starannie zaprojektowane i wykonane przedmioty.

więcej >>
Data dodania: 12 maja 2017

W sobotę 27 maja Regionalny Instytut Kultury w Katowicach – dział Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego zaprasza na warsztaty edytowania Wikipedii – poprawiania i tworzenia nowych haseł związanych z hutnictwem. Warsztaty są organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska, w ramach projektu GLAM.

więcej >>
Data dodania: 8 maja 2017

Finał święta Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się na terenie Centrum Edukacji i Biznesu NOWE GLIWICE - siedzibie Oddziału Odlewnictwa Artystycznego.

więcej >>