Kilka rad jak obsłużyć tegoroczną, industrialną maszynę!

Data publikacji:
23 Maj 2017
Odsłuchaj tekst

Święto Szlaku Zabytków Techniki pozwala nam wybierać z ponad 500 różnych atrakcji. Każdy znajdzie tu coś ciekawego, tym bardziej, że zdecydowana większość wydarzeń jest dostępna bezpłatnie. Warto jednak zwrócić uwagę, że niektóre atrakcje są biletowane (25 wydarzeń), a inne wymagają wcześniejszej rezerwacji, są też takie miejsca, do których dzieci nie wejdą samodzielnie.

Każdy lubi spędzać czas inaczej – jedni są aktywni i potrzebują ruchu na świeżym powietrzu, drugim wystarczy spokojny koncert w zadaszonej przestrzeni. Aby uniknąć zamieszania, warto skorzystać z wyszukiwarki na stronie internetowej industriada.pl i stworzyć własną trasę za pomocą zakładki MOJA INDUSTRIADA. Dla tych, którzy wolą tradycyjne metody, jak zwykle została przygotowana broszura z programem, w której znajdują się wszystkie najważniejsze informacje. Programy otrzymamy bezpłatnie w obiektach biorących udział w INDUSTRIADZIE oraz w Punktach Informacji Turystycznej w Katowicach, Częstochowie, Bielsku-Białej, Gliwicach, Sosnowcu, Rybniku, a także w wybranych kasach Kolei Śląskich, kinach Silesia Film oraz 170 innych lokalizacjach - pubach, klubach, kinach, teatrach, restauracjach, galeriach oraz hotelach w 10 miastach aglomeracji. Pełna lista na industriada.pl.

 

W natłoku ponad 500 wydarzeń w 47 przemysłowych obiektach, na terenie 28 miast województwa śląskiego, połączonych bezpłatnym transportem koleją, autobusami, tramwajami i specjalnymi autokarami pomoże nam się odnaleźć INDUSTRIADOWA infolinia. Dzwońmy pod numery 513 746 063 oraz 513 774 115. Od 1 do 8 czerwca infolinia będzie czynna od godziny 10.00 do 18.00, 9 i 10 czerwca od godziny 9.00 do 24.00. Do dyspozycji uczestników pozostają także punkty INDUinfo zlokalizowane w 10 obiektach oraz INDUinformatorzy. Ich obecność będą sygnalizować pomarańczowe parasole. W tym roku niemal na każde wydarzenie będzie można dojechać bezpłatnie. INDUSTRIADA współpracuje z Kolejami Śląskimi, KZK GOP i MZK Tychy. Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu należy zaopatrzyć się w kupony. Specjalne – i także bezpłatne – autobusy będą kursować na trasach: Bytom – Tarnowskie Góry, Tarnowskie Góry –Zabrze, Bielsko-Biała –Cieszyn–Ustroń –Żywiec oraz w Częstochowie i Rybniku. Więcej informacji na stronie industriada.pl w zakładce Transport.

 

Jak mówią Islandczycy – nie ma złej pogody, jest tylko źle ubrany człowiek. Warto zapamiętać to powiedzenie i dostosować swój strój do warunków. Zabytki techniki to często dawne zakłady przemysłowe z podziemnymi trasami, wąskimi schodami lub innymi utrudnieniami. Aby nie psuć sobie nastroju wygodne obuwie, cieplejszy strój i zdrowy rozsądek mogą się przydać.

 

INDUSTRIADA łączy 47 przemysłowych obiektów. Każdy z nich przygotował własny program. Niektóre zaczynają świętowanie już w piątek wieczorem, ale wszystkie na pewno są dostępne między godziną 12.00 a 18.00 w sobotę 10 czerwca. Duża ich część otwarta będzie do późnych godzin nocnych.

 

W podróż w rytmie maszyny warto wybrać się z większą grupą. Zapraszajmy na INDUSTRIADĘ debiutantów. Festiwal jest tak samo atrakcyjny dla osób, które pamiętają jeszcze lata świetności przemysłowych zabytków, jak i dla ludzi, którzy zwykle szukają wirtualnej rozrywki, a nie autentycznych atrakcji. Potwierdza to chociażby Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, która w 2017 roku uznała INDUSTRIADĘ najlepszym produktem turystycznym w naszym kraju.

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  0
Pogoda
Katowice