Aktualności

Data dodania: 12 maja 2017
Hutnicze wikiwarsztaty

W sobotę 27 maja Regionalny Instytut Kultury w Katowicach – dział Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego zaprasza na warsztaty edytowania Wikipedii – poprawiania i tworzenia nowych haseł związanych z hutnictwem. Warsztaty są organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska, w ramach projektu GLAM.


Uczestnicy mogą liczyć na opiekę doświadczonych administratorów i redaktorów, dostęp do źródeł, dobrą kawę i miłą atmosferę. Tematyka hutnictwa i jego dziedzictwa ma nierozerwalny związek z realizowanym przez Regionalny Instytut Kultury – dział Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego interdyscyplinarnym programem „Ślady ognia”, poświęconym dziedzictwu hutniczemu województwa śląskiego.
Podążając „Śladami ognia” podejmujemy próbę ocalenia, interpretacji i popularyzacji tematyki hutniczej. Wszak hutnictwo i związane z nim górnictwo rud stanowi najstarszą bazę późniejszego wielkiego górnośląskiego przemysłu. Przez ponad dwieście lat współdziałanie hut i kopalń, metali i węgla stymulowało rozwój technologiczny największej europejskiej industrii, zmieniając nieodwracalnie lokalną wyobraźnię, pejzaż cywilizacyjny, kulturowy, społeczny i przyrodniczy.

Warsztaty odbędą się 27 maja w naszej siedzibie – w Katowicach przy ul. Juliusza Ligonia 7 od 10.00 do 15.00. Prosimy o przyniesienie laptopów.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na adres: bferdynjanik@rik.katowice.pl.