Archiwum aktualności

Data dodania: 29 września 2016

Już 2 października przekonamy się, że lepszy jest Srebrny Pociąg na wyciągnięcie ręki, niż złoty gdzieś pod ziemią. Po raz pierwszy w Polsce Srebrny Pociąg wyruszy z Katowic do Bytomia, a stamtąd wąskim torem do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Następne wyjątkowe przejazdy (w promocyjnej cenie) z centrum Katowic do jedynej w swoim rodzaju kopalni srebra będą odbywać się w kolejne niedziele października i listopada.

więcej >>
Data dodania: 28 września 2016

W środę 28 września 2016 r. Szlak Zabytków Techniki i INDUSTRIADA zagościły w brukselskiej siedzibie Parlamentu Europejskiego. Powodem ku temu była zorganizowana przez Europejski Szlak Dziedzictwa Industrialnego – ERIH konferencja pn. Turystyka dziedzictwa przemysłowego w Europie: „Najlepsze praktyki i perspektywy rozwoju” (eng. European Industrial Heritage Tourism: «Best Practices and Future Perspectives»).

więcej >>
Data dodania: 7 września 2016

Zakończył się jeden z najważniejszych etapów związanych z wpisem tarnogórskich podziemi i naziemnych obiektów pogórniczych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Między 29 sierpnia a 4 września nominowane na tę prestiżową listę obiekty z Tarnowskich Gór, Bytomia i Zbrosławic zobaczyli eksperci z organizacji ICOMOS.

więcej >>
Data dodania: 2 września 2016

Multimedialne wizualizacje, maszyny ożywione dzięki nowoczesnej technologii i spektakularne widowisko w doborowej obsadzie. W sobotę 3 września na terenie Skansenu Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach odbędzie się teatralne widowisko plenerowe pt. "SREBRO-LUDZIE-MASZYNY" w reżyserii Ewy Wyskoczyl z Tarnogórskiego Centrum Kultury. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii Zabytkowej Kopalni Srebra.

więcej >>
Data dodania: 30 sierpnia 2016

We wrześniu zabytkowe osiedle Giszowiec będzie obchodzić swoje 110 urodziny. Z tego też powodu w weekend 3 i 4 września jego mieszkańcy i goście będą mieli swoje święto.

więcej >>
Data dodania: 1 sierpnia 2016

Jak co roku, w trakcie trwania industriadowych wydarzeń, przeprowadzane zostały badania sondażowe wśród uczestników festiwalu. Dzięki poznaniu Państwa opinii na temat INDUSTRIADY, a także oceny elementów związanych z jej organizacją z roku na rok staramy się odpowiedzieć na zgłaszane potrzeby, aby INDUSTRIADA nie przestawała dostarczać tylu pozytywnych emocji.

więcej >>
Data dodania: 20 lipca 2016

Niesamowita atmosfera nocnego Browaru i fascynująca historia, opowiedziana przez niezwykłe postaci ... Kto jeszcze tego nie widział, będzie miała okazję odwiedzić nas w sierpniu. Kto już był - tego zapraszamy serdecznie, by odwiedził nas znów!

więcej >>
Data dodania: 15 lipca 2016

Braliście udział w tegorocznej Industriadzie? Jeśli tak, to zapraszamy do udziału w ankiecie poświęconej przeżyciom i emocjom, jakie towarzyszyły Wam w trakcie uczestnictwa w tym festiwalu.

więcej >>