Archiwum aktualności

Data dodania: 17 lutego 2017
Autor: sztadmin

Industriada – święto Szlaku Zabytków Techniki najlepszym produktem turystycznym Polski. Uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki XIV edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny i przyznano Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, odbywała się dzisiaj w Poznaniu w ramach targów Tour Salon w Poznaniu.

więcej >>
Data dodania: 8 stycznia 2017

Ponad 120 tys. turystów odwiedziło w zeszłym roku Zabytkową Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Dla obydwu obiektów, zgłoszonych do wpisu na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, rok 2016 był niezwykle udany. Ostatni raz tak dużą frekwencję tarnogórskie zabytki pogórnicze osiągnęły czternaście lat temu.

więcej >>
Data dodania: 3 stycznia 2017

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs pn. „Obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY 2017”. Do udziału w tegorocznym święcie Szlaku Zabytków Techniki, które odbędzie się 10 czerwca zaproszonych zostanie pięć industrialnych miejsc.

więcej >>
Data dodania: 31 grudnia 2016

Jak co roku, Muzeum Energetyki zaprasza na doroczne Święto Światła, które odbywa się 6 stycznia w uroczystość Trzech Króli. W tym roku wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00. Można już rezerwować bilety!

więcej >>