Archiwum aktualności

Data dodania: 3 listopada 2016

Przenieś się w czasy rewolucji przemysłowej na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim. W jednym z pokopalnianych obiektów wciel się w rolę przedsiębiorcy lub robotnika sprzed ponad 100 lat. Wykaż się umiejętnością strategicznego myślenia, sprytem, refleksem, a przede wszystkim – zaradnością!

więcej >>
Data dodania: 2 listopada 2016

Nawet 50 wizualizacji przedstawiających rozwój Skansenu Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach opracują studenci z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. To efekt umowy jaką właściciel terenu - Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej podpisało z władzami uczelni. Na przygotowanie koncepcji projektowych przyszli architekci będą mieli czas do końca stycznia przyszłego roku.

więcej >>
Data dodania: 28 października 2016

Od 3 listopada Muzeum Tyskich Browarów Książęcych zaprasza na zwiedzanie wzbogacone o warsztaty degustacyjne PIWNE TRADYCJE I NOWE TRENDY. W listopadzie przyjrzymy się jesiennym zwyczajom piwowarskim i smakom, grudzień będzie poświęcony piwom i tradycjom zimowym. W czasie tych dwóch miesięcy w czwartki, piątki i soboty będzie można wziąć udział w limitowanym, sezonowym zwiedzaniu, w ramach niezmienionej ceny biletu.

więcej >>
Data dodania: 19 października 2016

Szlak Zabytków Techniki odchodzi 10 urodziny! 19 października 2006 roku w ówczesnym Tyskim Muzeum Piwowarstwa (dzisiaj: Muzeum Tyskich Browarów Książęcych) odbyło się otwarcie nowego, regionalnego produktu turystycznego. Wróćmy na chwilę do tego dnia.

więcej >>