Archiwum aktualności

Data dodania: 23 grudnia 2016

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wielu industrialnych wrażeń w nadchodzącym Nowym Roku życzy Zespół Szlaku Zabytków Techniki

więcej >>
Data dodania: 22 grudnia 2016

Ponad 600 pasażerów wzięło udział w pierwszej edycji oferty łączącej w sobie przejazd pociągiem KŚ, podróż Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi i zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Wśród „poszukiwaczy” srebrnego pociągu znaleźli się nie tylko mieszkańcy województwa śląskiego, ale również goście zza granicy.

więcej >>
Data dodania: 14 grudnia 2016

Wyjątkowa premiera! Od dziś każdy będzie mógł zabrać Szlak Zabytków Techniki do swojego domu. Wszystko za sprawą gry „Przemysłowy Magnat”, dzięki której przeniesiemy się do industrialnego świata końca XIX i początku XX wieku.

więcej >>
Data dodania: 13 grudnia 2016

Miłośnikom tradycji ludowych z całego regionu z pewnością przypadnie do gustu kalendarz na zbliżający się rok, przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

więcej >>
Data dodania: 6 grudnia 2016

Od początku grudnia 2016 roku mamy kolejny argument, aby poznawać przemysłową historię województwa śląskiego. Rusza druga edycja Programu rabatowego Gwiazd Szlaku Zabytków Techniki, które dostępne będą 20% taniej. Kopalnia GUIDO w Zabrzu, Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach oraz ponownie otwarte po modernizacji ekspozycji – Muzeum Browaru Żywiec zwiedzimy po okazyjnej cenie.

więcej >>
Data dodania: 1 grudnia 2016

Kopalnie (węgla i srebra), osiedla robotnicze, browary, fabryki, koleje wąskotorowe: muzea i nadal działające zakłady pracy. To właśnie Szlak Zabytków Techniki – najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce. W tym roku mija 10 lat od utworzenia Szlaku przez Samorząd Województwa Śląskiego.

więcej >>
Data dodania: 1 grudnia 2016
Autor: Miasto Ustroń

Od 3 grudnia 2016 r. na terenie kortów tenisowych przy Alei Legionów w Ustroniu znów będzie czynne lodowisko. Amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli ślizgać się na tafli lodowiska od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 21.00, w soboty i niedziele zaś w godzinach od 10.00 do 21.00. Za 60 minut korzystania z lodowiska dzieci zapłacą 3 zł, dorośli 5 zł. Lodowisko czynne będzie od 3 grudnia 2016 r. do 28 lutego 2017 r. (w zależności od warunków pogodowych). Więcej informacji na plakacie.  Serdecznie zapraszamy do aktywnego wypoczynku!

więcej >>
Data dodania: 25 listopada 2016

Po kilku miesiącach niedostępności, z uwagi na prowadzone przez zarządcę budynku prace remontowe, od najbliższej soboty Muzeum Historii Kolei znów będzie otwarte!

więcej >>