Aktualności dla kategorii: Szlak Zabytków Techniki

Data dodania: 20 lipca 2017

W piątek i w sobotę zapraszamy na seans filmowy na plaży w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. W piątek 21 lipca będzie można obejrzeć film mistrza kina autorskiego, Woody'ego Allena. Wyjątkowy styl reżysera nazwano „intelektualną komedią”. Z bogatego dorobku artysty zaprezentujemy film pt. „Annie Hall”. W sobotę zachęcamy do obejrzenia filmu „Thelma i Louise” Ridley’a Scotta.

więcej >>
Data dodania: 14 lipca 2017

Zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego inwestycji w obszarze dziedzictwa kulturowego.

więcej >>
Data dodania: 6 lipca 2017

Za wpisem tarnogórskich zabytków techniki na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO stoi tytaniczna praca pasjonatów i społeczników ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Trudno zapoznać się z ogromem dokumentów, zdjęć, analiz, jakie wchodzą w skład aplikacji. Przygotowaliśmy więc jego streszczenie.

więcej >>
Data dodania: 12 czerwca 2017

Ma ponad 40 metrów głębokości i jest jednym z 28 obiektów zgłoszonych do wpisu na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Szyb Żmija, bo nim właśnie mowa, to element trasy turystycznej Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Spełnia on w kopalni dwie funkcje - wentylacyjną i ewakuacyjną.

więcej >>
Data dodania: 12 maja 2017

W sobotę 27 maja Regionalny Instytut Kultury w Katowicach – dział Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego zaprasza na warsztaty edytowania Wikipedii – poprawiania i tworzenia nowych haseł związanych z hutnictwem. Warsztaty są organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska, w ramach projektu GLAM.

więcej >>